Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

nowe materiały - newsy i ciekawostki (13)

Demo Jedi Knight II: Jedi Outcast

Fajek, 10 maja 2002, 12:35

Jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych na świecie udostępniamy Wam demo najnowszej gry spod znaku Star Wars - Jedi Knight II: Jedi Outcast.

Recenzja: Starmageddon

Fajek, 10 maja 2002, 10:36

Starmageddon to długo wyczekiwana gra rodzimej produkcji, z aspiracjami konkurowania ze znakomitym Homeworld’em. Na pytanie czy ta konkurencja została nawiązana, odpowie recenzja opublikowana dziś na łamach naszego serwisu.

Zapowiedź: Sudden Strike 2

Fajek, 9 maja 2002, 11:40

Sudden Strike pojawił się na rynku dość niespodziewanie – bez szumnych zapowiedzi i odpowiednio nagłośnionej kampanii reklamowej. Tym większe było zaskoczenie, gdy gra okazała się naprawdę dobra. Sukces SS spowodował, że producent, firma Fireglow zdecydowała się na wypuszczenie sequela...

Recenzja: Scooter Challenge

Fajek, 8 maja 2002, 11:08

Scooter Challenge to próba przeniesienia nadzwyczaj popularnego zajęcia o charakterze rekreacyjnym jakim jest jazda na hulajnodze (zwanej „scooterem”) na ekrany naszych monitorów. Czy próba udana?

Recenzja: Beat Up A Millionaire 2

Fajek, 7 maja 2002, 10:53

Teleturniej Milionerzy znany jest na całym świecie ze względu na swoją formę i oprawę jaka mu towarzyszy. Oczywiście najważniejszą cechą jest fakt, że można w nim wygrać sumy pieniędzy będące dla większości z nas co najmniej wielkie. Niestety nie jest łatwo dostać się do grona ludzi, którzy mają okazję spróbować swoich sił w teleturnieju. Taką możliwość daje gra Beat Up A Millionaire 2.

Zapowiedź: Unreal Tournament 2003

Fajek, 6 maja 2002, 11:04

Wszystko wskazuje na to Unreal Tournament 2003, wraz z pojawieniem się na rynku zdeklasuje wszystko co do tej pory widzieliśmy w temacie rozgrywki multiplayer. A nastąpi to już niebawem, gdyż premiera UT 2K3 zapowiedziana jest na sierpień.

Codename: Outbreak - poradnik

Solnica, 30 kwietnia 2002, 14:03

Codename: Outbreak do łatwych gier z całą pewnością nie należy. I nie warto zasiadać do niej po ciężkim dniu w pracy czy szkole, gdyż może się to okazać najbardziej irytującym kwadransem w całej historii gier komputerowych...

Zapowiedź: Syberia

Fajek, 30 kwietnia 2002, 10:28

Syberia to gra przygodowa stworzona przez twórcę znakomitej gry przygodowej Amerzone. Gracze wcielają się w postać Kathe Walker, wziętej prawniczki z Nowego Jorku...

Recenzja: Space Haste 2

Fajek, 29 kwietnia 2002, 12:14

Space Haste 2 to jedne z ciekawszych wyścigów futurystycznymi poduszkowcami, rozgrywane na specjalnie przygotowanych torach. Gra łączy cechy takich produkcji jak WipeOut czy MegaRace.

Zapowiedź: Savage Skies

Fajek, 29 kwietnia 2002, 10:47

Savage Skies to trójwymiarowa gra akcji wykorzystująca zaawansowany trójwymiarowy silnik graficzny „RFEngine” (widok z perspektywy trzeciej osoby). Akcja toczy się w fantastycznej krainie Fraewyn, gdzie trzy różnorodne nacje (Pariah, Chrysalis oraz Virtwyn) walczą ze sobą o władzę i dominację. Gracz może opowiedzieć się po stornie każdej z nich i toczyć zaciekłe podniebne boje dosiadając 24 latających bestii, smoków, demonów i innych podobnych stworzeń.

Beta Test: Tom Clancy’s Ghost Recon: Desert Siege

Fajek, 26 kwietnia 2002, 11:14

Red Storm, producent m.in. serii Rainbow Six, nie poprzestaje na wydawaniu samych gier, ale zawsze wydaje również dodatki do nich. I nie inaczej jest z ich najnowsza produkcją Ghost Recon, do której to gry został wydany już na zachodzie dodatek Desert Siege, a już niebawem zobaczymy go również w polskich sklepach. Dziś na naszym serwisie ukazał się beta test tegoż dodatku.

Recenzja: Prawo Jazdy ABCD v3.0

Fajek, 25 kwietnia 2002, 11:03

W dzisiejszych czasach prawo jazdy jest z pewnością jednym z najważniejszych dokumentów potrzebnych zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, lecz jego otrzymanie wiąże się z wieloma problemami: nieprzespane, spędzone nad książkami noce, długie godziny męczącej jazdy, stres przed i w trakcie egzaminu, zdenerwowana rodzina. Prezentowany program pozwala przebrnąć przez trudy nauki i przygotowań do egzaminu.

Recenzja: The Sims - Wakacje

Fajek, 24 kwietnia 2002, 14:58

The Sims – dla jednych jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek się pojawiły, dla innych nuda i brak jakiegokolwiek sensu rozgrywki. Nie zmienia to jednak faktu, iż The Sims (całą seria) jest najlepiej sprzedającą się grą komputerową w historii. Z tego faktu korzysta producent Sims’ów, firma Maxis, wydając kolejne dodatki. I oto właśnie trafia do sprzedaży kolejny – The Sims: Wakacje.

Serious Sam: The Second Encounter - poradnik

Solnica, 24 kwietnia 2002, 11:46

Na naszych stronach znalazł dzisiaj swoje miejsce poradnik do Serious Sam: The Second Encounter, drugiej części gry akcji/FPS w której ponownie wcielamy się w postać muskularnego komandosa Sama Stone’a i próbujemy uratować świat.

Beta Test: Warrior Kings

Fajek, 23 kwietnia 2002, 13:32

Warrior Kings jest szumnie zapowiadany jako przełom w gatunku strategii czasu rzeczywistego. O ile większość firm używa takiego sloganu do zareklamowania swoich produkcji, które z rewolucją tak naprawdę nie mają wiele wspólnego o tyle Black Cactus, firma odpowiedzialna za stworzenie Warrior Kings ma uzasadnione ku temu podstawy. Ale do rzeczy...

Recenzja: Colobot

Fajek, 23 kwietnia 2002, 11:23

Colobot to strategia czasu rzeczywistego. Jednak nie taka zwykła strategia, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić – Colobot stara się wnieść do gatunku coś nowego.

Poradnik: Gorasul - Dziedzictwo Smoka

Fajek, 22 kwietnia 2002, 14:01

Jeśli jesteś posiadaczem gry Gorasul: Dziedzictwo Smoka i masz problem w którymś momencie gry, zapraszamy do opublikowanego właśnie poradnika.

Wywiad z twórcami Rezerwowych Psów 2, czyli dozwolone od lat 18

Solnica, 22 kwietnia 2002, 12:25

Twórcy skandalizującej gry taktycznej, zespół Nekrosoft znowu atakuje i na początku przyszłego roku planuje wydać sequel Rezerwowych Psów. Jaka będzie dwójka? Czy ponownie poruszy niebo i ziemię? Wiedzeni wrodzoną ciekawością postanowiliśmy zdobyć nieco informacji na ten temat i odwiedzić mieszczącą się w Krakowie siedzibę autorów gry.

Zapowiedź: Hotel Giant

Fajek, 18 kwietnia 2002, 10:49

I oto kolejna gra z serii „tajkunów” pojawi się niebawem na sklepowych półkach. Mowa o „Hotel Giant” (początkowo noszący tytuł Hotel Tycoon), czyli symulacji hotelu.

Recenzja: Aquanox

Fajek, 17 kwietnia 2002, 11:55

AquaNox to sequel popularnego symulatora łodzi podwodnych Archimedean Dynasty. W XXVII wieku ludzkość opuściła zniszczoną powierzchnię Ziemi i zamieszkuje morskie głębiny. Eksperymenty naukowe prowadzone w tajnych laboratoriach wymknęły się z pod kontroli, niosąc za sobą tragiczne konsekwencje. Jaskinie ukryte dotychczas pod płytami kontynentalnymi otworzyły się, uwalniając straszliwe bestie. Potwory te to starożytni bogowie, aż do teraz zamknięci jako więźniowie...

Zapowiedź: Blood Omen 2

Fajek, 17 kwietnia 2002, 10:27

Blood Omen 2 to kontynuacja przygód wampira Kaina znanego z cyklu Legacy of Kain, równoległego do serii Soul Reaver. Fabuła nawiązuje bezpośrednio do wydarzeń z pierwszej części gry, w której gdy Kain wybrał rządy nad krainą potępionych, a następnie umarł by ją ocalić. Po 400 latach postanawia on dokonać zemsty i odzyskać należną mu władzę...

Na co warto lub nie warto pójść do kina - recenzja filmu Avalon

Solnica, 16 kwietnia 2002, 19:48

Większość młodych ludzi żyje na granicy nędzy, bez perspektyw, w świecie wypranym z wszelkich uczuć i emocji. Smutną wegetację urozmaica im jedynie zakazana przez rząd komputerowa gra wojenna o nazwie „Avalon” Rozgrywki toczą się w wirtualnej przestrzeni, w którą wejść można tylko za pomocą specjalnego sieciowego terminalu i hełmu. Takie terminale rozmieszczono w różnych tajnych klubach, do których wstęp mają jedynie wtajemniczeni członkowie...

Recenzja: Primitive Wars

Fajek, 16 kwietnia 2002, 11:11

Primitive Wars to gra z gatunku RTS, koncepcyjnie podobna do super hitu ze stajni Blizzarda jakim jest/był Starcraft. Zamysł autorów był prosty – stworzyć grę równie dobrą co pierwowzór. Czy im się to udało?

Command & Conquer: Renegade - poradnik

Solnica, 15 kwietnia 2002, 14:05

Zapraszam do zapoznania się z kolejnym, obszernym poradnikiem, który znalazł się dzisiaj na naszych stronach. Tym razem pod lupę wzięty został stworzony przez Westwood Studios Command & Conquer: Renegade, kolejna odsłona znanej serii, tym razem będąca grą akcji FPP/TPP.

Recenzja: Car Tycoon

Fajek, 15 kwietnia 2002, 13:54

Któż z nas nie chciałby wcielić się postać Henry’rgo Forda czy Enzo Ferrari’ego i osiągnąć to co osiągnęli Ci (oraz inni) panowie. Dzięki grze Car Tycoon będzie nam dane zakosztowania tego uczucia...

Recenzja: Heroes of Might and Magic IV

Fajek, 11 kwietnia 2002, 10:33

Heroes of Might and Magic IV – jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Po wspaniałej części trzeciej, panowie z 3DO mieli niezwykle trudne zadanie, aby stworzyć grę jeszcze lepszą. Czy im się to udało?

Recenzja: Frank Herbert's Dune

Fajek, 10 kwietnia 2002, 11:46

„Diuna” Franka Herberta to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza powieść zaliczana do gatunku scince-fiction. Dlatego też na jej podstawie powstało mnóstwo dzieł zaliczanych do każdego chyba gatunku sztuki. Również gry komputerowe mają spory udział w przedstawieniu tego świata na swój własny sposób.

Beta Test: Soldier of Fortune 2: Double Helix

Fajek, 9 kwietnia 2002, 11:43

Lubimy przemoc, krew i agresję. Dowodem tego może być popularność gier, w których najważniejsza jest liczba zabitych i sposób ich wyeliminowania. Taką właśnie grą był Soldier of Fortune – tytuł, żerujący na naszych prehistorycznych uwarunkowaniach, skłaniających nas do żądzy zabijania.

„Moje Boje” czyli...

Fajek, 8 kwietnia 2002, 11:09

Dziś mamy dla Was, a szczególnie dla rasowych strategów nie lada gratkę. Otóż znany chyba wszystkim autor cyklu „Moje Boje...” publikowanego na łamach ś.p. Secret Service, niejaki Berger, zrecenzował dla nas dwie historyczne gry strategiczne: Battalia oraz La Grande Armee At Austerlitz.

Kilka plików na koniec tygodnia

Solnica, 6 kwietnia 2002, 00:08

Trzy świeżutkie dema, tyle samo filmów z gier oraz dwa nowe uaktualnienia – to wszystko znajdziecie dzisiaj w naszym dziale Pliki.

Zapowiedź: Psychotoxic

Fajek, 5 kwietnia 2002, 13:07

Trójwymiarowa gra akcji, której fabuła rozgrywa się we współczesnym Nowym Jorku. Trzech z czterech biblijnych jeźdźców apokalipsy zstąpiło na Ziemię i dokonują straszliwych zniszczeń. Zbliża się dzień zagłady. Teraz kiedy czwarty z nich szykuje się do przybycia, ostatnią nadzieją na przetrwanie ludzkości jest Anioł, tysiące lat temu stworzony w celu obrony naszej grzesznej rasy...

Zapowiedź: Kick Off 2002

Fajek, 4 kwietnia 2002, 12:38

Zainteresowanie piłka nożną rośnie coraz bardziej ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Również producenci gier chcą skorzystać z tego faktu i dlatego w najbliższym czasie pojawi się kilka gier poruszających tą tematykę. Jedną z nich będzie Kick Off 2002.

Recenzja: Conquest – Frontier Wars

Fajek, 3 kwietnia 2002, 10:28

Conquest: Frontier Wars to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, w której cała akcja toczy się w przestrzeni kosmicznej. Wszystko zaczyna się w odległej przyszłości, gdy rasa Terran po latach intensywnych badań odkrywa tajniki międzygwiezdnych podróży. Jednak radość z tego odkrycia nie trwa długo, ponieważ po wysłaniu pierwszego okrętu w międzygwiezdną podróż łączność z nim zostaje zerwana, a na drodze staje wrogo nastawiona obca rasa.

Recenzja: Zaginiona Tarcza Wikinga

Fajek, 2 kwietnia 2002, 10:46

Zaginiona Tarcza Wikinga to trójwymiarowa gra akcji z elementami cRPG, w której obserwujemy nasze poczynania z perspektywy trzeciej osoby. Jej akcja składa się z szeregu samodzielnych bitew połączonych jedną epicką historią, umiejscowioną na rajskich wyspach, w świecie skandynawskich bogów i herosów.

Recenzja: Moto Racer 3

Fajek, 29 marca 2002, 10:48

Moto Racer zasłynął na polu rozrywki komputerowej jako doskonała gra zręcznościową oraz jedna z pierwszych wykorzystująca zupełną nowość na rynku w ówczesnych czasach – akcelerator 3dfx VooDoo.

Recenzja: Persian Wars

Fajek, 28 marca 2002, 10:14

Jeśli się zastanowić to strategie czasu rzeczywistego, popularnie zwanymi RTS’ami poruszyły już chyba każdą tematykę. Nie dziwi więc fakt, że twórcy gier starają się nas zachęcić do kolejnej produkcji tego typu, umieszczając całą akcję np. w klimatach orientalnych. Taka sytuacja ma na przykład miejsce w grze Persian Wars.

Recenzja: Myth 3 – Era Wilka

Fajek, 27 marca 2002, 11:00

Myth 3: Era Wilka, to trzecia już część sagi zapoczątkowanej przez Bungie Software, a kontynuowana dzięki firmie Mumbo Jumbo w postaci właśnie części trzeciej.

Beta Test: Hitman 2 – Silent Assassin

Fajek, 26 marca 2002, 10:21

Niestety premiera Hitman 2 uległa przesunięciu. Nie zobaczymy tej wspaniałej gry w marcu jak zapowiadano a dopiero w wakacje lub na początku września. Szkoda, ale warto poczekać te kilka miesięcy aby gra została w pełni dopracowana. Tymczasem prezentujemy Wam pierwszy beta test Hitmana 2 w Polsce.

Recenzja: Megarace 3

Fajek, 25 marca 2002, 10:30

Megarace 3 to gra dość specyficzna, gdyż jej charakter jest stricte konsolowy. Jednak twórcy postanowili wydać grę na komputery klasy PC, gdyż platforma ta jest niezwykle uboga jeśli chodzi o ten typ gier. Co z tego wyszło? Zapraszam do recenzji.

Aktualizacja poradnika do Medal of Honor: Allied Assault (22/03/02)

Solnica, 22 marca 2002, 13:30

Opublikowaliśmy dzisiaj trzecią a zarazem ostatnią część poradnika do Medal of Honor: Allied Assult, ciekawej gry akcji FPP osadzonej w realiach II Wojny Światowej, która trafiła w ostatnim czasie do sklepów w naszym kraju.

Zapowiedź Imperium Galactica III: Genesis

Solnica, 22 marca 2002, 12:50

Imperium Galactica II była swego czasu jedną z ciekawszych gier strategicznych. Czy podobnie będzie z kolejną, trzecią już odsłoną serii – Imperium Galactica III: Genesis? Pewien niepokój budzić może fakt, iż zmienił się zespół opracowujący grę oraz to, iż tym razem będzie to strategia czasu rzeczywistego. Czy słusznie? Według autora zamieszczonej dzisiaj na naszych stronach zapowiedzi raczej nie ma się czego obawiać.

Recenzja: Jekyll & Hyde

Fajek, 21 marca 2002, 10:44

Jekyll & Hyde to kolejna po The Devil Inside i Hellboy pozycja, z promowanej przez firmę Cryo serii gier-thillerów. Londyn roku 1800 - Doctor Henry Jekyll, po wydarzeniach związanych z pojawieniem się swojego drugiego ja - „Mr Hyde”, postanawia porzucić swą naukową pracę na temat ludzkiej duszy w nadziei, iż incydent ze zmianą osobowości już nigdy się nie powtórzy.

Recenzja Hostile Waters: Antaeus Rising

Fajek, 20 marca 2002, 10:29

Hostile Waters: Antaeus Rising to strategiczna gra akcji 3D, której akcja przenosi nas w rok 2032. Na Ziemi panuje ogólnoświatowy pokój, a wszystkie narody współpracują ze sobą, pragnąc stać się cywilizacją globalną. Z takim stanem rzeczy nie mogą pogodzić się byli prominenci i wojskowi, którzy pragnąc odzyskać władzę i wpływy, organizują tajną armię na wyspach Pacyfiku. Ich celem jest destabilizacja sytuacji politycznej i powrót do starego stylu życia. Sprzyja im ogólnoświatowe rozbrojenie i brak jakichkolwiek lokalnych konfliktów.

Recenzja: Śnieżny Rajd 2002

Fajek, 19 marca 2002, 09:57

Polaris SnoCross to PC-towa adaptacja znanych z wielu konsoli symulacji wyścigów skuterami śnieżnymi. Gra firmowana jest nazwą Polaris Industries, największej na świecie firmy produkującej skutery śnieżne i czteronapędowe ATV.

Zapowiedź Hitchcock: The Final Cut

Fajek, 18 marca 2002, 14:52

Gra przygodowa inspirowana twórczością mistrza horroru, Alfreda Hitchcock’a. Gracze wcielają się w prywatnego detektywa Joseph’a Shamley, posiadającego nadprzyrodzone moce umysłowe, które obudziły się w nim w dniu śmierci jego rodziców.

Nowa Publicystyka: 13 wyścigówek, które ... rozbudziły we mnie rajdowca

Solnica, 17 marca 2002, 13:22

Kolejny raz zaproponuję Wam dzisiaj trochę historii. Wspominałem już o przeszłości akceleratorów 3D, teraz przyszła kolej na gry, których współczesne edycje bez szybkiej trójwymiarowej grafiki nie mogą się już obejść, czyli tzw. „rajdówek”.

Monopoly Tycoon - poradnik

Solnica, 15 marca 2002, 16:05

Zapraszam do zapoznania się z kolejnym poradnikiem, który znalazł się dzisiaj na naszych stronach. Tym razem przeznaczony jest on dla osób mających kłopoty z komputerową wersją popularnej gry planszowej – Monopoly Tycoon.

Zapowiedź: Icewind Dale II

Fajek, 15 marca 2002, 12:05

Icewind Dale II to kontynuacja, przebojowego cRPG stworzonego przez Black Isle Studios, w którym ponownie przenosimy się do mroźnych krain świata Forgotten Realms. Po sukcesie jaki odniosła część pierwsza, Black Isle zdecydowało się na sequel, który będzie jednocześnie ostatnią grą na silniku Infinity.

Zapowiedź: Nascar Racing 2002 Season

Fajek, 14 marca 2002, 16:22

Nascar Racing 2002 Season to kolejne wyścigi, ze stajni Papyrus poruszające temat zawodów Nascar. Co nowego wniesie N2002 względem swojej poprzedniej wersji, czyli Nascar 4?

Poradnik do Wizardry 8

Solnica, 14 marca 2002, 14:39

Wizardry 8 to z pewnością jeden z gorętszych tytułów cRPG jakie zagościły ostatnio na półkach sklepowych w naszym kraju. Wczoraj mogliście zapoznać się z zamieszczoną na naszych stronach jego recenzją, dzisiaj dołączył do niej poradnik.