Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter i wirus Netsky.P

Krystian Smoszna, 4 czerwca 2004, 12:00

Firma Sophos, wiodący na rynku brytyjskim producent oprogramowania antywirusowego, poinformowała wczoraj, że w ciągu ostatniego tygodnia zanotowano znaczny wzrost infekcji „robakiem” o nazwie Netsky.P. A wszystko to przez ogromne zainteresowanie filmem Harry Potter i Więzień Azkabanu oraz jego komputerową adaptacją.

Harry Potter i więzień Azkabanu za pół roku.

Krystian Smoszna, 19 grudnia 2003, 09:44

W maju 2004 roku, nakładem Electronic Arts, ukaże się kolejna, trzecia już część przygód Harry’ego Pottera, zatytułowana Harry Potter and the Prisoner of Azkaban. Program zadebiutuje równocześnie na pięciu platformach sprzętowych: PC, PlayStation2, Xbox, GameCube i GameBoy Advance.

Czy "Kamień Filozoficzny" trafi na konsole nowej generacji?

ComCo, 26 czerwca 2003, 13:19

Zachodnie źródła podają, iż pierwsza część "growej" adaptacji przygód Harry'ego Pottera o nazwie Harry Potter i Kamień Filozoficzny, dostępna do tej pory jedynie w wersjach dedykowanych platformom: PC, GBA, GBC oraz PlayStation, najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu pojawi się na rynku w wydaniach skierowanych do wszystkich użytkowników konsol nowej generacji (tj. Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Nintendo GameCube).

Harry Potter: Quidditch World Cup w produkcji

ComCo, 30 kwietnia 2003, 07:26

Korporacja Electronic Arts oznajmiła, iż w przygotowaniu znajduje się kolejny tytuł (po „Kamieniu Filozoficznym” i „Komnacie Tajemnic”) z bohaterem serii powieści autorstwa J.K. Rowling, adeptem szkoły magii w Hogwarcie, Harry Potterem, w roli głównej. Tym razem, produkcja nie zostanie bezpośrednio związana z kolejną książką oraz filmem o jego przygodach, ale będzie dotyczyć Quidditcha - magicznego sportu, w którym Harry bierze czynny udział w kolejnych tomach opowieści.

IM Group dominuje w „pierwszej piątce”

Fajek, 22 lutego 2002, 15:12

Firma IM Group poinformowała, że tylko jedna gra z pośród pięciu najlepiej sprzedających się w sieci salonów EMPiK NIE pochodzi z oferty IM Group.

Polski sukces Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Łosiu, 9 lutego 2002, 09:42

Harry Potter and the Sorcerer’s Stone (pol. Harry Potter i Kamień Filozoficzny) bije rekordy popularności nie tylko na zachodzie, w Europie i Stanach Zjednoczonych ale również i w naszym kraju. Firma IM Group poinformowała, że 7 lutego 2002 roku została nagrodzona Asem Empiku – nagrodą dla wydawcy najlepiej sprzedającego się produktu w kategorii Multimedia-Rozrywka. Tym produktem jest oczywiście Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - poradnik

Solnica, 1 lutego 2002, 15:47

Znajdujący się na naszych stronach poradnik do Harry Potter i Kamień Filozoficzny doczekał się kolejnej, ostatniej już aktualizacji. W tej chwili możecie go podziwiać w całej jego okazałości.

Recenzja filmu „Harry Potter i kamień filozoficzny”

Solnica, 29 stycznia 2002, 11:42

Harry Potter - jedenastoletni czarodziej który zawładnął sercami nie tylko najmłodszych ale również ich rodziców. Miliony sprzedanych książek, rzesze fanów, tłok w kinach. To musi być jakaś magia!

Poradnik: Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Fajek, 28 stycznia 2002, 15:31

Harry, Harry, Harry... wszędzie natykamy się na tego małego czarodzieja. Ale jak tu się dziwić, skoro zawładnął on sercami nie tylko najmłodszych ale co gorsza również sercami ich rodziców :)

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - I część poradnika

Solnica, 25 stycznia 2002, 19:06

Harry Poter - młodociany czarodziej, który zawładnął sercami dzieci na całym Świecie. Od kilkunastu dni możemy podziwiać jego przygody na dużym ekranie, od listopada zeszłego roku dostępna jest gra komputerowa w której mamy okazję wziąć los Harry’ego we własne ręce. Recenzję tej cieszącej się dużą popularnością gry zamieściliśmy już jakiś czas temu, dzisiaj opublikowaliśmy pierwszą część poradnika.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - rekordowa sprzedaż

Solnica, 5 stycznia 2002, 00:16

Ja wynika z informacji przekazanych przez firmę IM Group, pierwsza gra komputerowa o przygodach młodocianego czarodzieja czyli Harry Potter i Kamień Filozoficzny także i w naszym kraju sprzedaje się wyśmienicie.

Harry Potter and the Sorcerer's Stone nadal liderem

Łosiu, 4 stycznia 2002, 08:49

Pojawiło się kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych za okres od 9 do 15 grudnia. Zgodnie z przewidywaniami na szczycie listy nadal znajduje się Harry Potter and the Sorcerer's Stone, a zaraz za nim najnowszy dodatek do symulacji ludzkiego życia The Sims: Hot Date.

Najbardziej chodliwe tytuły w USA

Łosiu, 28 grudnia 2001, 08:47

Dziś, jak co tydzień pojawiło się zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych, według NPD. Dwa pierwsze miejsca zajmują Harry Potter & The Sorcerer's Stone oraz The Sims: Hot Date Expansion Pack. Dużą niespodzianką, świadczącą o specyficzności rynku amerykańskiego, jest gra familijno sportowa Backyard Basketball, która to znajduje się na trzeciej pozycji.

Recenzja: Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Fajek, 19 grudnia 2001, 10:56

Harry Potter – zjawisko, które ogarnęło cały świat. Najpierw książka, nieco później film a teraz i gra. Fenomen Harrego Pottera zadziwia. Dlaczego ludzie tak bardzo zostali „uwiedzeni” przez tego małego czarodzieja?

Harry Potter na czele list sprzedaży

Sznur, 14 grudnia 2001, 14:12

Dla nikogo śledzącego niesamowitą karierę postaci Harry Pottera nie będzie zaskoczeniem, iż gra komputerowa oparta na pierwszej powieści znalazła się na pierwszym miejscu list sprzedaży. Harry Potter i Kamień Filozoficzny, stworzona przez oddział Electronic Arts, wyprzedziła królujące od wielu miesięcy tytuły z serii The Sims, a szczególnie najnowszy dodatek Hot Date (Randka).

Harry Potter and the Sorcerer's Stone numerem jeden

Łosiu, 13 grudnia 2001, 09:10

Stało się. Harry Potter and the Sorcerer's Stone jest na pierwszym miejscu listy NPD. Po kilku tygodniach od swej premiery pokonał takie „chodliwe” tytuły jak: The Sims i The Sims: Hot Date. Co ciekawe Stanach Zjednoczonych bardzo dobrze sprzedają się gry familijno-sportowe z serii Backyard, tj: Backyard Football 2002 oraz Backyard Basketball.

"Pottermania" wkroczyła do Polski...

Michał Bobrowski, 16 listopada 2001, 09:32

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miłośnicy prozy J.K.Rowling już wczoraj wieczór mieli możliwość wziąć udział w akcji „Zdobądź jedną zanim Ministerstwo Magii zniszczy je wszystkie”. Jak miałem możliwość przekonać się osobiście, już około godziny 20.00 pracownicy krakowskiego Empik’u zaczęli rozkładać wydaną przez firmę IM Group grę Harry Potter i Kamień Filozoficzny. W dniu dzisiejszym ten tytuł ma natomiast swoją premierę ogólnopolską...

Zapowiedź Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Fajek, 14 listopada 2001, 10:38

Popularność Harry’ego Pottera zadziwia. Jest to przykład idealnego wyczucia marketingowego, perfekcyjnego trafienia z produktem do odbiorców w idealnym momencie. Jednak dla ogromnej rzeszy ludzi nie jest to „marketingowy produkt”, a wspaniała seria książek, zarówno dla tych młodszych oraz starszych. Nie dziwi więc fakt, że idąc za ogromnym sukcesem książek, postanowiono nakręcić film oraz stworzyć grę.

Harry Potter - przedpremierowa nocna sprzedaż gry

Solnica, 13 listopada 2001, 07:43

„Zdobądź jedną zanim Ministerstwo Magii zniszczy je wszystkie” – takim oto hasłem sieć salonów Empik reklamuje swoją akcję przedpremierowej sprzedaży gry Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

Nadchodzi komputerowa wersja "Pottermanii"...

Michał Bobrowski, 2 listopada 2001, 11:50

Do światowej premiery pierwszej filmowej ekranizacji prozy J.K. Rowling opowiadającej o przygodach młodego czarodzieja, Harry’ego Pottera pozostało już tylko 2 dni. (4 listopada w Londynie...). W niecałe 2 tygodnie później (16 listopada) film wejdzie na ekrany kin amerykańskich (do nas, niestety dotrze on dopiero... 18 stycznia 2002 roku). Równocześnie z amerykańską premierą w sprzedaży na całym świecie powinien pojawić się również najnowszy produkt Electronic Arts Games, czyli gra oparta na pierwszej z serii powieści, wydanej w Polsce pod tytułem „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Co bardzo ważne – gra Harry Potter and the Sorcerer’s Stone, dzięki firmie IM Group pojawi się również na rodzimych półkach sklepowych!

Harry Potter na ekranach komputerów

Fajek, 31 sierpnia 2001, 10:06

Harry Potter – czytają go dzieci, czytają dorośli. Na fali popularności dzieł tego autora aktualnie powstaje film oparty na jednej z jego książek. Tymczasem firma Electronic Arts jako jedyna otrzymała prawa do przygotowania i wydania gry komputerowej opartej na bestselerowej książce ostatnich miesięcy z serii Harry Potter.