Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Xenosaga Episode I: Der Wille zur Macht

Xenosaga – zamknięcie trylogii

BK, 14 kwietnia 2006, 08:19

Firma Namco Bandai zapowiedziała wydanie trzeciej części serii Xenosaga w krajach zachodnich, w wersji na Playstation 2, jesienią tego. Jak już wcześniej informowaliśmy, gra otrzyma podtytuł Also Sprach Zarathustra.

Dwie Xenosagi „ściśnięte” w jedną dla potrzeb NDS

ComCo, 21 października 2005, 11:39

Korporacja Namco planuje przenieść jRPG-ową serię Xenosaga z PlayStation 2 na konsolę przenośną Nintendo DualScreen. Posiadacze tego handhelda nie dostaną jednak zwykłych konwersji dwóch wydanych do tej pory odsłon cyklu (Der Wille zur Macht i Jenseits von Gut und Böse), lecz ich dopracowaną kombinację, podaną oczywiście w dwuwymiarze.

Trzeci epizod Xenosagi oficjalnie zapowiedziany

Krooliq, 18 września 2005, 15:58

Po raz pierwszy o powstawaniu trzeciego epizodu Xenosagi informowaliśmy Was na początku lipca bieżącego roku. Wówczas nie były to jeszcze oficjalnie potwierdzone informacje, lecz zaledwie przypuszczenia. Dziś wiadomo już, że trzecia i zarazem ostatnia cześć omawianej serii gier znajduje się aktualnie w fazie produkcji.

Xenosaga na Nintendo DS

Krooliq, 17 września 2005, 11:02

W lipcu bieżącego roku informowaliśmy Was o powstawaniu kolejnego epizodu z serii gier RPG o nazwie Xenosaga, przeznaczonego wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Wówczas firmy Monolith Software oraz Namco nie zdradziły, że planują wydanie gier z tej serii w wersji na inną platformę. Dziś już wiadomo, że Xenosaga I oraz II ukażą się na konsolę Nintendo DS.

Xenosaga po raz trzeci

eLKaeR, 1 lipca 2005, 12:55

Podtytuły dwóch wydanych dotąd gier z serii Xenosaga (Der Wille zur Macht i Jenseits von Gut und Böse) pochodzą od nazw dzieł literackich, których autorem jest nieżyjący od ponad stu lat niemiecki filozof Friedrich Nietzsche. Pewnikiem kolejny epizod wspomnianego cyklu także nawiąże do twórczości ojca idei nadczłowieka (homo superior). Skąd wiemy, iż „trójka” powstaje? O dziwo nie od developerów.