Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Black & White

Koncern Microsoft Game Studios bliski przejęcia firmy Lionhead Studios?

Krystian Smoszna, 27 marca 2006, 09:25

Podczas tegorocznej edycji Game Developer Conference, dużo mówiło się w kuluarach o planach przejęcia firmy Lionhead Studios przez koncern Microsoft Game Studios. Oddział „giganta z Redmond” zorientowany na elektroniczną rozrywkę, interesuje się producentem gry Fable od dłuższego czasu. Podobnie zresztą jak jego rywal – Ubisoft.

Peter Molyneux o zwolnieniach w Lionhead

Elrond, 9 marca 2006, 11:02

W poniedziałek przedstawiciele firmy developerskiej Lionhead, odpowiedzialnej m.in. za stworzenie takich hitów jak The Movies czy Fable, poinformowali o redukcji zatrudnienia. Z pracą pożegna się około 50 osób, a na temat restrukturyzacji postanowił wypowiedzieć się sam szef "lwiej głowy", Peter Molyneux.

Microsoft i Ubisoft zainteresowane przejęciem Lionhead Studios

Krystian Smoszna, 10 lutego 2006, 10:03

Firma Lionhead Studios może już wkrótce stracić swoją niezależność. W Internecie pojawiły się ostatnio informacje, z których wynika, że dwa duże koncerny są zainteresowane kupnem studia, oczywiście wraz z posiadanymi przez nie licencjami.

Lionhead Studios w stajni Elevation?

Elrond, 12 listopada 2005, 14:57

Ponad tydzień temu informowaliśmy Was o przejęciu przez Elevation Partners firm developerskich BioWare oraz Pandemic Studios. Wszyscy, którzy do tej pory powątpiewali w możliwość zaistnienia na rynku rozrywki elektronicznej firmy, na której czele stoi Bono z U2 powinni jak najszybciej zrewidować swoje poglądy. Elevation ostrzy bowiem pazury na ... Lionhead Studios.

Zostań bogiem w Black & White grając na DS i PSP

ComCo, 10 maja 2005, 12:46

Firma Majesco ujawniła, że posiadacze najnowszych handeldów na rynku, tj. Nintendo DS i Sony PSP, dostaną swoje wersje popularnej niegdyś na PeCetach gry Black and White, w której wcielaliśmy się w potężnego boga oraz staraliśmy się zebrać jak najwięcej wyznawców i wyszkolić własnego chowańca.

Koniec niezależności Lionhead Studios?

Elrond, 5 lipca 2004, 09:16

Chyba każdy gracz przynajmniej raz w życiu słyszał nazwę Lionhead Studios. Firma ta, założona przez guru developerów, Petera Molyneux (twórcy studia Bullfrog oraz bestsellera Populous), "wydała na świat" m.in. znakomitą serię Black & White. Teraz jednak, jak donosi serwis MCV (www.mcvuk.com), Lionhead Studios zostanie prawdopodobnie zakupione przez jednego z "gigantów" rynku rozrywki elektronicznej.

Dobrze znany wszystkim projektant gier, Peter Molyneux, otrzyma honorowy doktorat

Elrond, 28 października 2003, 10:25

Założyciel firmy Lionhead Studios, Peter Molyneux, zostanie uhonorowany tytułem Doctorate od Technology, przyznanym przez University of Abertay Dundee (Szkocja), za swoje osiągnięcia na polu tworzenia i projektowania gier.

Materializacja boskiej ręki z Black & White

eLKaeR, 27 marca 2003, 10:55

Niemal dokładnie po dwóch latach od momentu rynkowego debiutu PeCetowej gry pt. Black & White światło dzienne ujrzało uaktualnienie, dzięki któremu owa pozycja staje się kompatybilna ze specjalnym kontrolerem-rękawicą o nazwie P5.

Black & White 2 (29/03/02)

Fajek, 29 marca 2002, 13:57

Black & White jeszcze przed swoim pojawieniem się na rynku stało się grą wręcz legendarną. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy był fakt, iż twórcą tej gry był sam Peter Molyneux. Tymczasem poinformował on, że od pewnego czasu pracuje nad Black & White 2!

Oficjalna data wydania Black & White: Creature Isle

Łosiu, 4 stycznia 2002, 09:02

Znana jest już data wydania oficjalnego dodatku do utytułowanej gry strategicznej Black & White. Electronic Arts oraz Lionhead Studios poinformowały, że światowa premiera Black & White: Creature Isle odbędzie się 18 stycznia bieżącego roku.

Najlepsze gry 2001 roku według GameSpy - część I - PC

Mariusz Klamra, 29 grudnia 2001, 15:35

Koniec roku to czas podsumowań i oczywiście plebiscytów na najlepsze (a czasami najgorsze) gry minionego sezonu. Jako jeden z pierwszych swoje nagrody przyznał jeden z największych amerykańskich serwisów – GameSpy.com. Co prawda pęd do bycia pierwszymi spowodował, że gry ukazujące się w grudniu zostały w znacznej części pominięte (a przecież w tym miesiącu ukazuje się zwykle najwięcej tytułów), nie umniejsza to jednak zbytnio wagi przyznanych wyróżnień.

Brytyjska Akademia Sztuki Filmowej nagradza (31/10/01)

Sznur, 31 października 2001, 16:34

Jak to zwykle bywa, wraz ze zbliżaniem się końca roku rozpoczynają się podsumowania najciekawszych wydarzeń. Jako jedna z pierwszych swoją opinię na temat tegorocznych gier komputerowych wydała... Brytyjska Akademia Sztuki Filmowej i Telewizyjnej przyznając nagrody w odpowiednich kategoriach.

Lionhead Studio pracuje nad dodatkiem do Black & White: Creature Isle

Sznur, 24 września 2001, 18:47

Electronic Arts i Lionhead Studios poinformowały o kolejnym wspólnym projekcie bazującym na słynnym Black & White. Mowa o dodatku do gry powstałej na pomyśle Petera Moulyneuxa, która zatytułowana będzie Black & White: Creature Isle. Gra, podobnie jak poprzedniczka, będzie strategią rozgrywającą się w czasie rzeczywistym, w której wcielimy się w rolę boga rządzącego swymi wyznawcami. W Creature Isle jeszcze większy nacisk położny zostanie na rozróżnienie dobra od zła w zależności od upodobań graczy i ich sposobu rozwiązywania zadań.

Druga cześć Black & White w produkcji

Łosiu, 5 września 2001, 09:28

Legenda branży komputerowej rozrywki, Peter Molyneux, oficjalnie potwierdził, iż pracuje już nad kontynuacją swego ostatniego hitu Black & White.

Black and White - czas na "piłkę kopaną"

Solnica, 7 sierpnia 2001, 09:34

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Lionhead wypuścił kolejny dodatek do Black and White, tym razem pozwalający na uprzyjemnianie wolnego czasu naszych wieśniaków grą w piłkę nożną.

Dodatek do Black & White

Fajek, 15 lipca 2001, 13:43

Na jednym z niemieckich serwisów internetowych pojawiła się informacja, jakoby Lionhead, producent Black & White hitu ostatnich miesięcy, planował wypuszczenie oficjalnego dodatku do tej gry.

Patch do Black & White wydany!!!

Łosiu, 11 lipca 2001, 07:51

Ku uciesze wszystkich graczy zafascynowanych grą Black & White, od dawna oczekiwany i wielokrotnie opóźniany patch nareszcie został wydany.

Patch do Black & White znowu opóźniony

Łosiu, 3 lipca 2001, 08:49

Wielokrotnie zapowiadane wydanie patcha do gry Black & White ponownie zostało przesunięte w czasie na dalszą przyszłość.

Black & White - kolejna gra na DC wstrzymana

Fajek, 27 czerwca 2001, 10:18

Kolejne gry na konsolę Dreamcast będące w fazie produkcji zostają wstrzymane. Po niedawnej rezygnacji Sierry z wydania gry Half-Life: Blue Shift na DC, tym razem firma Lionhead wstrzymała prace nad Black & White.

Ostateczna data wydania patcha do Black & White

Łosiu, 19 czerwca 2001, 17:27

Serwis PlanetBlackandWhite poinformował, iż znana jest już ostateczna data wydania oficjalnego patcha do głośnej gry Peter’a Molyneux’a - Black & White.

Taniec, piłka nożna i żarty w Black & White

Fajek, 19 czerwca 2001, 11:23

Jak informuje firma Lionhead już niedługo pojawią się dodatki do znanej gry Black & White. Będą to darmowe programy które będzie można ściągnąć ze strony firmowej B&W.

Black & White raz jeszcze

Fajek, 18 czerwca 2001, 14:59

Black & White jest grą niewątpliwie oryginalną. Bogactwo możliwości i różnorodność metod prowadzenia rozgrywki daje graczowi pełną swobodę w realizacji strategii jaką przyjął. Aby jednak pomóc świeżo upieczonym Bóstwom w dążeniu do celu serwis GameSpy opublikował poradnik do tej gry.

Black & White patch - już jest, na razie w wersji beta

Solnica, 8 czerwca 2001, 12:53

Pojawił się wreszcie oczekiwany przez wielu patch do najnowszej produkcji Lionhead Studios – Black & White. Co prawda nie jest to jeszcze jego wersja finalna a jedynie tzw. beta ale i tak usunie on z pewnością wiele błędów z którymi zetknęli się użytkownicy tej gry.

Nowy Megasklep

Mariusz Klamra, 3 czerwca 2001, 13:18

Wczoraj nastąpiło w Krakowie oficjalne otwarcie kolejnego supersklepu Empik MegaStore. Z tej okazji na licznie przybyłych klientów czekała cała masa atrakcji, również w dziale gier i multimediów.

Patch do Black & White ponownie opóźniony

Łosiu, 1 czerwca 2001, 08:02

Wszyscy ze zniecierpliwieniem oczekiwaliśmy na ukazanie się zapowiadanego przez Lionhead (już raz opóźnionego) na 31 maja patcha do Black & White, a tu znowu ktoś zrobił nas w balona i ponownie odwlekł jego wypuszczenie.