Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 sierpnia 2016, 09:57

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedź PlayStation 4 NEO coraz bliżej? Sony zaprasza na PlayStation Meeting

Firma Sony rozesłała do zagranicznych mediów zaproszenia na imprezę PlayStation Meeting, która odbędzie się 7 września. Pokrywa się to z niedawnymi plotkami głoszącymi zapowiedź PlayStation 4 NEO właśnie w tym miesiącu.

Przed kilkoma dniami pojawiły się plotki, według których we wrześniu doczekamy się oficjalnej zapowiedzi konsoli PlayStation 4 NEO. Wygląda na to, że faktycznie coś jest na rzeczy, gdyż do zagranicznych mediów zostały wysłane zaproszenia na imprezę PlayStation Meeting, która odbędzie się 7 września o godzinie 21:00 czasu polskiego. W 2013 roku podczas konferencji, która nazywała się tak samo, ujawniono PlayStation 4. Od tamtej pory nie odbyła się kolejna edycja tego wydarzenia, więc z pewnością Sony szykuje coś wyjątkowego, a że PS4 NEO jest już pewne, to wydaje się, że właśnie to urządzenie będzie główną atrakcją eventu. Niewykluczone jednak, że japoński koncern zapowie także PlayStation 4 Slim, czyli mniejszą wersję podstawowej konsoli.

PlayStation 4 NEO nie będzie zupełnie nowym urządzeniem, a mocniejszą i droższą wersją zwykłego PlayStation 4. - Zapowiedź PlayStation 4 NEO coraz bliżej? Sony zaprasza na PlayStation Meeting - wiadomość - 2016-08-10
PlayStation 4 NEO nie będzie zupełnie nowym urządzeniem, a mocniejszą i droższą wersją zwykłego PlayStation 4.
Zapowiedź PlayStation 4 NEO coraz bliżej? Sony zaprasza na PlayStation Meeting - ilustracja #2

Podobne urządzenie tworzy również Microsoft. Sprzęt nazwany roboczo Project Scorpio ukaże się pod koniec 2017 roku i ma być najpotężniejszą konsolą na rynku, z mocą rzędu 6 teraflopów. Maszyna ma funkcjonować obok zwykłego Xboksa One i wpierać gogle rzeczywistości wirtualnej oraz oferować gry w rozdzielczości 4K.

Z do tej pory ujawnionych informacji wiemy, że PlayStation 4 NEO nie będzie zupełnie nowym urządzeniem, a sprzętem uzupełniającym obecny model. Przede wszystkim ma on otrzymywać te same gry, co normalne PS4 oraz obsługiwać rozdzielczość 4K. Poszczególne produkcje będą mogły oferować dodatkowe efekty graficzne (niewykluczone, że część deweloperów upiększy swoje starsze tytuły pod nowe urządzenie) i to właściwie tyle. Krótko pisząc, ma to być po prostu lepsze, ale też droższe rozwiązanie dla bardziej wymagających osób oraz tych, które korzystają z telewizorów 4K.