Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 czerwca 2016, 16:26

autor: Draug

Sony potwierdza PlayStation 4 NEO – ale oficjalnej zapowiedzi na E3 nie będzie

Andrew House, prezes Sony Interactive Entertainment, potwierdził, że potężniejsza wersja konsoli PlayStation 4 o nazwie kodowej NEO jest w produkcji. Niestety, nie zobaczymy tego urządzenia na targach E3 2016.

Oficjalne informacje o PS4 NEO w skrócie:
  • będzie to mocniejsza wersja PlayStation 4, skierowana do hardkorowych graczy;
  • trafi na rynek w cenie wyższej niż 350 dolarów;
  • będzie wspierała wszystkie lub zdecydowaną większość gier na PS4 (i nie otrzyma tytułów ekskluzywnych);
  • nie doczekamy się prezentacji PS4 NEO podczas E3 2016.

Po niezliczonych pogłoskach generacja „osiem i pół” powoli staje się faktem. Rozmawiając z Financial Times, Andrew House – szef firmy Sony Interactive Entertainment – potwierdził, że potężniejsza od podstawowej „czwórki” konsola o kryptonimie PlayStation 4 NEO jest w produkcji (dzięki, NeoGAF). Niestety, nie dowiedzieliśmy się wiele ponad to. House powiedział, że wersja NEO „ma funkcjonować obok i uzupełniać standardowe PlayStation 4”, a obie odmiany będą sprzedawane przez cały „okres życia” konsoli. Nowa edycja ma być skierowana do hardkorowych graczy i posiadaczy zestawów telewizyjnych obsługujących rozdzielczość 4K. Oprócz tego prezes SIE zapewnił, że każda gra będzie nadal działała na zwykłej PlayStation 4, zaś wersję NEO mają wspierać „wszystkie lub bardzo duża większość tytułów”. Dowiedzieliśmy się też, że nowa odmiana zostanie wprowadzona do sprzedaży w sugerowanej cenie przekraczającej 350 dolarów (tyle kosztuje obecnie na Zachodzie standardowa PS4) – ale dokładnej kwoty na razie nie znamy.

No to teraz czekamy na odpowiedź Microsoftu. - Sony potwierdza PlayStation 4 NEO – ale oficjalnej zapowiedzi na E3 nie będzie - wiadomość - 2016-06-10
No to teraz czekamy na odpowiedź Microsoftu.

Niestety, Andrew House powiedział też, że nie mamy co liczyć na oficjalną zapowiedź PlayStation 4 NEO podczas rozpoczynających się niebawem targów E3. Sony chce najpierw upewnić się, że „ma pełny zakres najlepszych gier [ang. experiences] na nowe urządzenie, które mogłoby pokazać w całej okazałości”.