Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 marca 2020, 18:13

autor: Froozyy

YouTube zmienia domyślną jakość wideo w Europie

Podobnie jak Netflix YouTube także postanowił podjąć działania w kierunku zredukowania zużycia ilości danych w obecnym okresie w Europie. Metoda zastosowana przez serwis Google nie będzie jednak aż tak inwazyjna - zmianie ulegnie jedynie domyślna jakość materiałów wideo.

YouTube zmienia domyślną jakość wideo w Europie - ilustracja #1
YouTube zmienia domyślną jakość wideo.

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że platforma streamingowa Netflix postanowiła zmniejszyć przepływność przesyłanych materiałów wideo (ang. bitrate) w całej Europie, a już teraz wiemy, że podobne kroki postanowił podjąć także YouTube. W tym przypadku będą one jednak mniej inwazyjne – zmieni się tylko domyślna jakość wideo, a przez jakiś czas użytkownicy będą musieli ręczenie wybierać wyższą.

Jako pierwszy poinformował o tym serwis reuters.com, gdzie możemy znaleźć oświadczenie YouTube w tej sprawie, które zostało wydane po spotkaniu Thierry’ego Bertona (komisarza do spraw rynku wewnętrznego w Komisji Europejskiej) z prezesem przedsiębiorstwa Alphabet - Sundarem Pichai – oraz prezes YouTube - Susan Wojcicki.

Zobowiązujemy się do tymczasowego przestawienia domyślnej jakości wideo w Europie na standardową (SD).

O zastosowanie tego typu działań już dwa dni temu prosił właśnie Breton, według którego pozwolą one na zredukowanie zużycia ilości danych, dzięki czemu w obecnym okresie internetowa infrastruktura nie ulegnie przeciążeniu. Czas pokaże, czy inne serwisy VoD również postanowią pójść w tym kierunku. Miejmy jednak nadzieję, że jeśli tak, to zdecydują się one na działania bliższe YouTube, dzięki którym użytkownik wciąż będzie miał realny wybór jakości wideo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.