Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 czerwca 2015, 19:30

autor: Meehow

Xbox One wkrótce będzie wstecznie kompatybilny

Podczas prezentacji firmy Microsoft na tegorocznych targach E3 zapowiedziano, że Xbox One już niebawem będzie wstecznie kompatybilny z Xboksem 360.

Podczas prezentacji firmy Microsoft na tegorocznych targach E3, Phil Spencer – szef dywizji Xbox – zapowiedział, że już wkrótce Xbox One doczeka się natywnej kompatybilności wstecznej z Xboksem 360 i uruchomi przeznaczone na niego gry. Mowa tutaj zarówno o wydaniach pudełkowych (XONE przyjmie płyty X360, choć nie obejdzie się bez ściągania wszystkich danych), jak i elektronicznych (posiadane pozycje z X360 automatycznie pojawią się w bibliotece XONE). Funkcja jest już dostępna dla uczestników programu Xbox Preview, zaś reszta graczy będzie mogła się nią cieszyć już w tegorocznym okresie świątecznym. Na samym początku udostępnione zostanie około 100 produkcji, choć w przyszłości możemy spokojnie oczekiwać powiększania owej kolekcji (pod tym adresem znajduje się aktualna lista startowa). Warto również wspomnieć, że grając w tytuły z Xboksa 360 skorzystamy z opcji oferowanych przez Xbox One, np. streamowania rozgrywki czy nagrywania jej przy użyciu funkcji DVR. Jako przykład, króciutko pokazano Mass Effect działające na konsoli Xbox One.

Warto również dodać, że gracze nie będą musieli uiszczać żadnej opłaty za korzystanie z kompatybilności wstecznej. Co ciekawe, praca ze strony deweloperów ograniczy się jedynie do zaaprobowania udostępnienia danej produkcji X360 na najnowszej konsoli firmy Microsoft. Niewątpliwie Xbox One bardzo skorzysta na tej niezwykle pożądanej przez graczy funkcji.