Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 lipca 2012, 13:18

autor: Aver

Wyciekły zdjęcia nowej wersji PlayStation 3

Brazylijski serwis Tecnoblog opublikował zdjęcia i skan dokumentu, które rzekomo potwierdzają informacje o pracach firmy Sony nad nowym, lżejszym modelem konsoli. Japoński koncern odmówił komentarza w tej sprawie.

Informacje i zdjęcia zamieszczone przez brazylijski serwis Tecnoblog zdają się potwierdzać krążące od jakiegoś czasu w sieci pogłoski o tym, że firma Sony przygotowuje odświeżoną wersję konsoli PlayStation 3. Redaktor serwisu, który należy do giganta medialnego Rede Globo z Rio de Janeiro, powołuje się na urządzenia i dokumenty złożone przez japoński koncern w brazylijskiej Narodowej Agencji Telekomunikacyjnej (Anatel).

Wyciekły zdjęcia nowej wersji PlayStation 3 - ilustracja #1
Zdjęcie PlayStation 3 CECH-4011B. Źródło: tecnoblog.net

Zgodnie z ujawnionymi informacjami, nowa seria popularnego urządzenia oznaczona będzie symbolem CECH-4011X. Litera „X” odpowiada różnym pojemnościom dysku twardego. Skan listu przedstawiciela firmy Sony do agencji Anatel wspomina o wersjach z 16 GB (A), 250 GB (B) i 500 GB (C) pamięci. Inne podzespoły mają być identyczne dla wszystkich trzech modeli. Więcej szczegółów na ten temat nie jest znanych, ale wiadomo, że konsole będą obsługiwać technologie Bluetooth oraz WiFi 802.11 b/g.

Wyciekły zdjęcia nowej wersji PlayStation 3 - ilustracja #2
Zdjęcie PlayStation 3 CECH-4011B. Źródło: tecnoblog.net
Wyciekły zdjęcia nowej wersji PlayStation 3 - ilustracja #3
Zdjęcie PlayStation 3 CECH-4011B. Źródło: tecnoblog.net

Zamieszczone zdjęcia odpowiadają rysunkom technicznym załączonym jakiś czas temu do wniosku firmy Sony o przyznanie certyfikatu w amerykańskiej Federalnej Komisji Telekomunikacyjnej (FCC). Co ciekawe, serwis Tecnoblog dodaje, że zgodnie z posiadanymi informacjami japoński koncern nie zamierza zmieniać swojej oferty produktów w Brazylii na 2012 rok. Być może oznacza to, iż światowa premiera nowej PlayStation 3 nastąpi dopiero w 2013 roku.

Wyciekły zdjęcia nowej wersji PlayStation 3 - ilustracja #4
Zdjęcie PlayStation 3 CECH-4011C. Źródło: tecnoblog.net

Brazylijski oddział producenta konsoli odmówił komentarza w sprawie informacji podanych przez Tecnoblog.