Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 lipca 2019, 13:28

autor: Aquma

Windows 10 pokazuje teraz powiadomienia z Androida

Aplikacja Twój Telefon dla systemu operacyjnego Windows 10 doczekała się nowej funkcji, która pozwala wyświetlać powiadomienia ze smartfona na ekranie naszego komputera. Program umożliwia też przeglądanie zdjęć i czytanie oraz pisanie wiadomości SMS.

Nowa funkcja aplikacji Twój Telefon. - Windows 10 pokazuje teraz powiadomienia z Androida - wiadomość - 2019-07-04
Nowa funkcja aplikacji Twój Telefon.

Aplikacja Twój Telefon na Windows 10 pozwala wyświetlać powiadomienia ze smartfona z systemem Android. Informacja została opublikowana na Twitterze przez redakcję portalu Windows Insider. Nowa funkcja dołącza do szeregu innych, przydatnych możliwości oferowanych przez omawiany program, takich jak synchronizowanie zdjęć czy wiadomości SMS (możemy zarówno czytać je, jak i pisać, korzystając z wygodnej klawiatury komputera).

Powiadomienia w aplikacji Twój Telefon. - Windows 10 pokazuje teraz powiadomienia z Androida - wiadomość - 2019-07-04
Powiadomienia w aplikacji Twój Telefon.

Warto odnotować, że mamy też możliwość sprecyzowania, które aplikacje będą mogły wyświetlać powiadomienia na naszym komputerze. Dodatkowo po odrzuceniu danej notyfikacji zostanie ona usunięta także z obszaru powiadomień telefonu. Całość prezentuje się schludnie i w niektórych sytuacjach faktycznie może ułatwić korzystanie ze smartfona.

By cieszyć się funkcjami Twojego Telefonu musimy pobrać program na komputerze (wymagany jest system Windows 10 z zainstalowaną łatką April 2018 Update lub nowszą), a następnie zsynchronizować peceta z urządzeniem mobilnym. Trzeba przy tym ściągnąć na smartfonie aplikację towarzyszącą i zalogować się na niej na swoje konto Microsoft. Cały proces jest jednak bardzo prosty – wystarczy tylko stosować się do kolejnych instrukcji, które pojawiają się na ekranie.

Podgląd zdjęć. - Windows 10 pokazuje teraz powiadomienia z Androida - wiadomość - 2019-07-04
Podgląd zdjęć.
Pisanie SMS-ów. - Windows 10 pokazuje teraz powiadomienia z Androida - wiadomość - 2019-07-04
Pisanie SMS-ów.
  1. Microsoft – strona oficjalna
  2. Twój Telefon – Microsoft Store