Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 listopada 2019, 10:59

Windows 10 November 2019 Update już jest. Aktualizacja przyspieszy działanie komputerów?

Firma Microsoft poinformowała, że posiadacze systemu operacyjnego Windows 10 mogą już pobierać nową aktualizację Windows 10 November 2019 Update. Łatka ma usprawnić kilka ważnych funkcji, takich jak kalendarz czy wyszukiwarka plików, a także poprawić wydajność - szczególnie w przypadku niektórych procesorów.

Aktualizacja poprawia wydajność i usprawnia niektóre funkcje systemu. - Windows 10 November 2019 Update już jest. Aktualizacja przyspieszy działanie komputerów? - wiadomość - 2019-11-13
Aktualizacja poprawia wydajność i usprawnia niektóre funkcje systemu.

Firma Microsoft udostępniła dziś nową aktualizację dla systemu Windows 10. November 2019 Update koncentruje się na usprawnieniach w zakresie wydajności i energooszczędności - poprawki docenią szczególnie posiadacze „niektórych procesorów”, które mają być teraz w stanie lepiej zarządzać rdzeniami (pisaliśmy o tym na początku października). Na niezależne testy prezentujące różnice trzeba będzie jeszcze poczekać.

Dokonano także szeregu poprawek dotyczących funkcji ułatwiających korzystanie z komputera - mowa np. o możliwości sortowania powiadomień, poprawkach kalendarza (tworzenie eventów z poziomu paska zadań), integracji innych asystentów głosowych z ekranem blokady (możemy korzystać w ten sposób nie tylko z Cortany, ale np. z Alexy) i menu Start (niektóre jego elementy automatycznie się rozwijają) oraz systemie wyszukiwania eksploratora plików (korzysta on teraz z silnika Windows Search - tego samego, który odpowiada za działanie wyszukiwarki umieszczonej na pasku zadań, dzięki czemu wyszukiwanie powinno działać sprawniej, a do tego obejmuje także chmurę OneDrive).

Co ważne, patch nie zostanie zainstalowany automatycznie. Jeśli chcecie zaktualizować system operacyjny Waszego komputera, konieczne będzie ręczne sprawdzenie dostępnych łatek (przechodzimy do menu „Ustawień”, wybieramy „Aktualizacja i zabezpieczenia”, a następnie „Windows Update” i klikamy przycisk „Sprawdź aktualizacje”). November 2019 Update pojawi się wówczas na liście, pod warunkiem, że Wasz sprzęt jest z nim kompatybilny - w przeciwnym wypadku będziecie musieli poczekać nieco dłużej. Dzięki takim środkom bezpieczeństwa łatka nie powinna wywoływać błędów, które zdarzały się w przeszłości. Po zainstalowaniu aktualizacji konieczny będzie restart komputera.

  1. Microsoft - strona oficjalna