Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 października 2021, 11:32

autor: Entelarmer

Twitter testuje reklamy w komentarzach

Reklamy jako komentarze do wpisów to nowy pomysł Twittera, który serwis będzie testował w najbliższych miesiącach.

Twitter ma nowy pomysł na uprawianie marketingu na swojej stronie. Bruce Falck, człowiek odpowiedzialny w Twitter, Inc. za monetyzację (Revenue Product Lead), poinformował o rozpoczęciu globalnych testów reklam w formie komentarzy do tweetów. Wybrani użytkownicy urządzeń mobilnych będą mogli znaleźć tego typu materiały promocyjne jako pierwszą, trzecią oraz ósmą odpowiedź do dowolnego wpisu. Jak to wygląda w praktyce, możecie zobaczyć dzięki animacji zamieszczonej przez Falcka.

Reakcja użytkowników na tę zapowiedź była tak „entuzjastyczna”, jak to tylko możliwe. Internauci (i nie tylko) z zasady nie są miłośnikami reklam, zwłaszcza gdy te pojawiają się dosłownie co chwila w trakcie przeglądania sieci.

Niektórzy zwracają też uwagę, że de facto ukrywanie materiałów promocyjnych pod postacią odpowiedzi do wpisów może zakłócać płynność dyskusji – już bez tego często chaotycznych i – tak je nazwijmy – pełnych emocji. Dodajmy do tego rozmaitych oszustów podszywających się pod znane marki i osoby (na przykład Elona Muska).

Nie wiemy, kiedy i czy w ogóle Twitter wprowadzi tę funkcję w pełnym zakresie. Bruce Falck podał, że testy będą kontynuowane w „nadchodzących miesiącach”. W tym czasie serwis ma eksperymentować m.in. z układem i częstotliwością nowych reklam.

Twitter testuje reklamy w komentarzach - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Oficjalna strona serwisu Twitter