Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 16 sierpnia 2019, 14:50

autor: XxX

Twitter testuje automatyczne filtrowanie obraźliwych wiadomości

Twitter rozpoczął właśnie testy specjalnego narzędzia, dzięki któremu użytkownicy nie będą już otrzymywać obraźliwych wiadomości – przynajmniej w teorii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już niebawem dostaniemy je do swojej dyspozycji.

Twitter testuje nowy sposób na walkę z obraźliwymi wiadomościami. - Twitter testuje automatyczne filtrowanie obraźliwych wiadomości - wiadomość - 2019-08-16
Twitter testuje nowy sposób na walkę z obraźliwymi wiadomościami.

Ludzie w internecie uwielbiają się wzajemnie obrażać. Robią to jednak nie tylko w komentarzach pod wpisami, ale również często w wiadomościach bezpośrednich. Twitter postanowił pozbyć się tego typu praktyk swojego portalu i rozpoczął właśnie testy specjalnego narzędzia filtrującego podejrzane treści.

W praktyce wyglądać to będzie następująco - kiedy algorytm wykryje, że w danej wiadomości bezpośredniej znajdują się potencjalnie podejrzane słowa, natychmiast przerzuci ją do specjalnego folderu o nazwie „wiadomości dodatkowe”. Tylko od odbiorcy będzie zależało, czy zdecyduje się ją wyświetlić, czy też usunąć.

Pierwsze kilka linijek wiadomości zostanie zastąpionych tekstem: „Ta wiadomość jest ukryta, ponieważ może zawierać obraźliwe treści”. Dodatkowo filtrowane będą również wiadomości od użytkowników, których nie śledzimy. Będą one przechowywane w folderze „prośba o przesłanie wiadomości”.

Twitter od dłuższego czasu ma problem z mową nienawiści. Użytkownicy już teraz mają do dyspozycji kilka narzędzi, dzięki którym mogą radzić sobie z obraźliwymi treściami. Wśród nich znajdują się m.in. możliwość ukrycia odpowiedzi oraz ułatwione zgłaszanie obraźliwych wpisów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.