Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 sierpnia 2019, 16:04

autor: Froozyy

Google i Twitter przerzucają się na procesory AMD EPYC

AMD ogłosiło, że Google oraz Twitter skorzystają z jego najnowszych procesorów EPYC Rome zbudowanych w architekturze 7 nm.

Spory sukces nowych procesorów AMD. - Google i Twitter przerzucają się na procesory AMD EPYC - wiadomość - 2019-08-08
Spory sukces nowych procesorów AMD.

AMD właśnie ogłosiło, że Google oraz Twitter skorzystają z najnowszych procesorów EPYC Rome zbudowanych w technologii 7 nm. Jest to ważne wydarzenie dla firmy konkurującej z Intelem, którego podzespoły w takiej samej architekturze mają pojawić się dopiero w 2021 roku.

Google już wcześniej używało innych chipów AMD, a teraz twierdzi, że jest pierwszą firmą, która skorzysta z drugiej generacji EPYC w swoich centrach danych. W oświadczeniu prasowym Bart Sano, wiceprezes ds. inżynierii, powiedział, że procesory AMD pomogą im robić to, co robią najlepiej, czyli wprowadzać innowacje. Ich skalowalna wydajność obliczeń, pamięci oraz I/O zwiększy zdolność do napędzania zmian w infrastrukturze i zapewni klientom Google Cloud elastyczność w wyborze najlepszej wirtualnej maszyny.

Natomiast Twitter planuje rozpocząć korzystanie z EPYC Rome w swoich bazach danych jeszcze w tym roku. Jego starsza dyrektor ds. technicznych, Jennifer Fraser, powiedziała, że zmniejszą one zużycie energii przez centra danych.

Przez wielu Intel nadal postrzegany jest jako największy producent procesorów i do tej pory również mógł zaliczyć Google i Twittera do swoich klientów. Jednak ostatnie działania AMD oraz strategia tworzenia podzespołów w niższych cenach szybko przekształciły ich w potężnego rywala. Skłonienie tak dużych firm do skorzystania z procesorów AMD to niewątpliwie spory sukces firmy.