Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 14 kwietnia 2017, 09:00

autor: AlexB

Switch najszybciej sprzedającą się konsolą Nintendo w USA

Nintendo Switch bije kolejne rekordy. Według danych firmy analitycznej NPD Group, w samym tylko marcu w Stanach Zjednoczonych rozeszło się 906 tysięcy sztuk platformy, co czyni ją najszybciej sprzedającą się konsolą firmy Nintendo w USA.

Sprzedaż Nintendo Switch nie zwalnia tempa. Tuż po premierze najnowsza konsola Giganta z Kioto stała się ogromnym hitem i trafiła na listy bestsellerów zarówno w Europie, jak i za oceanem. W samym tylko pierwszym tygodniu od debiutu na świecie rozeszło się 1,5 miliona egzemplarzy platformy. Od tamtej pory nie mieliśmy dokładnych danych dotyczących sprzedaży Switcha. Dziś się to zmieniło. Jak podaje firma analityczna NPD Group (via Eurogamer), tylko marcu w Stanach Zjednoczonych swoich nabywców znalazło 906 tysięcy sztuk konsoli (tydzień po premierze było to 500 tysięcy sztuk). Taki wynik czyni Switcha najszybciej sprzedającym się sprzętem do grania w USA w historii Giganta z Kioto. Dla porównania, po 41 dniach na rynku sprzedano za oceanem „tylko” 890 tysięcy egzemplarzy WiiU. Warto w tym momencie zaznaczyć, że WiiU miało swoją premierę w listopadzie, czyli w najgorętszym okresie w branży, gdy „szał zakupowy” trwa na całego. Switch natomiast wyszedł w relatywnie spokojnym marcu. W obliczu tego wyniki jego sprzedaży mogą robić wrażenie.

Switch najszybciej sprzedającą się konsolą Nintendo w USA - ilustracja #1

W Stanach Zjednoczonych doskonale idzie również sprzedaż The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ta świetnie oceniana produkcja rozeszła się już w ponad 1,3 miliona egzemplarzy – 925 tysięcy na Switcha i 460 tysięcy na WiiU. Możemy w tym momencie zauważyć, że „switchowe” egzemplarze najnowszej Zeldy nabyło w Ameryce więcej osób niż samą konsolę. Wyjaśnienie tej rozbieżności jest bardzo proste. Część graczy zakupiła po prostu dwie sztuki gry – jedną do zabawy, a drugą w celach kolekcjonerskich. Zwłaszcza tyczy się to limitowanej edycji tytułu, zawierającej między innymi płytę ze ścieżką dźwiękową, mapę Hyrule oraz pokrowiec stylizowany na Sheikah Slate - narzędzie znane z produkcji. Poza tym, kto wie, być może w przyszłości nierozpakowana sztuka The Legend of Zelda: Breath of the Wild będzie warta prawdziwą fortunę.

Przypominamy, że Nintendo planuje w tym roku fiskalnym (który rozpoczął się 1 kwietnia) rozesłać do sklepów 16 milionów egzemplarzy Switcha. Oczywiście ciężko określić, ile sztuk konsoli z tej sporej liczby faktycznie znajdzie swoich nabywców. Gigant z Kioto wydaje się jednak pewny swego. Patrząc na statystyki, nie ma się na razie temu co dziwić. Pozostaje jeszcze pytanie, czy zapowiedziane na najbliższą przyszłość gry będą w stanie podbić sprzedaż Switcha? Powinniśmy się o tym przekonać w najbliższej przyszłości.

Switch najszybciej sprzedającą się konsolą Nintendo w USA - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.