Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 lipca 2020, 22:14

Steam wprowadza funkcję zapisu do testów

Firma Valve po cichu dodała możliwość rejestracji do testów gier z poziomu platformy Steam. Funkcja najwyraźniej nie jest jeszcze powszechnie dostępna.

Steam wprowadza funkcję zapisu do testów - ilustracja #1
Steam pozwoli na zgłaszanie się do beta-testów bezpośrednio z poziomu platformy.

Ostatnie lata przyniosły sporo zmian na Steamie, czy to związanych z kolekcją gier, czy też recenzjami użytkowników. Teraz na platformie zadebiutowała kolejna nowinka – poniekąd. Jak zauważył xPaw, twórca serwisu Steam DB, Valve bez ostrzeżenia dodało możliwość zapisania się do testów gier z poziomu Steama. Sęk w tym, że na razie widać to tylko na stronie Total War: Elysium, a funkcja jest opisana po angielsku bez względu na wybrany język, co może sugerować, że nie jest ona jeszcze dostępna dla wszystkich twórców. Prócz tego Valve dodało nową kategorię produktu. Obok dotychczasowych oznaczeń pokroju „DLC” lub „demo” pojawiła się grupa „beta”, zapewne służąca do oznaczenia formalnie nieukończonych gier (tj. z Wczesnego dostępu Steama).

Funkcja, choć nie rewolucyjna, ułatwiłaby życie tak twórcom, jak i graczom. Zniknęłaby potrzeba korzystania z zewnętrznych stron wymagających podania adresu e-mail. Twórcy nie musieliby też się martwić o zamieszanie, jakie zdarza się w trakcie rozdawania kluczy do beta-testów. Niestety, ze względu na brak oficjalnego ogłoszenia na razie nie znamy zasad funkcjonowania nowego systemu.