Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 28 listopada 2007, 10:00

Sony notuje znaczny wzrost sprzedaży swoich konsol

Sony Computer Entertainment America (SCEA) opublikowała statystyki sprzedaży produkowanych przez koncern Sony konsol, obejmujący jeden z najgorętszych okresów handlowych roku w Stanach Zjednoczonych, czyli Dzień Dziękczynienia.

Sony Computer Entertainment America (SCEA) opublikowała tygodniowe statystyki sprzedaży produkowanych przez koncern Sony konsol, obejmujące jeden z najgorętszych okresów handlowych roku w Stanach Zjednoczonych, czyli Dzień Dziękczynienia.

Nazywany Czarnym Piątkiem, dzień następujący po największym święcie Ameryki Północnej, to zwykle prawdziwe żniwa dla rozmaitych sprzedawców. Nic więc dziwnego, że Sony postanowiło pochwalić się znacznym skokiem sprzedaży.

Według danych zebranych od największych amerykańskich sprzedawców detalicznych, konsola PlayStation 3 zanotowała wzrost sprzedaży o 178%, Playstation Portable o 136% i PlayStation 2 aż o 287% w stosunku do tygodnia poprzedzającego Dzień Dziękczynienia. W porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim, progres sprzedaży wyniósł 245%.

Jednocześnie japoński koncern informuje, iż od momentu premiery na tamtejszym rynku PlayStation 3 40GB, która miała miejsce 2 listopada, wzrost sprzedaży tej platformy zarówno w tej wersji, jak i tej z dyskiem twardym 80GB, wzrósł o 298%.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.