Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 listopada 2020, 18:12

autor: Vergil

PS5 - ukryta przeglądarka pozwala surfować po Internecie

Jedną z funkcji, której próżno szukać na PlayStation 5, jest łatwo dostępna przeglądarka internetowa. Jak się jednak okazuje, konsola posiada ukrytą aplikację pozwalającą na odwiedzenie dowolnej witryny... aczkolwiek pod pewnym warunkiem.

W SKRÓCIE:
  1. PS5 oficjalnie nie pozwala na surfowanie po Internecie;
  2. konsola zawiera jednak ukrytą przeglądarkę;
  3. przy jej pomocy można odwiedzić dowolną witrynę, do której link znajdziemy na Twitterze.

PlayStation 3 oraz PlayStation 4 posiadały wbudowane przeglądarki internetowe. Co prawda do ideału brakowało im naprawdę sporo, jednak były i działały. Pomimo że PS5 oficjalnie nie otrzymało takiej funkcji, firma Sony wyposażyła tę konsolę w swego rodzaju ukrytą przeglądarkę. Dostęp do niej jest nieco utrudniony, a jej możliwości – ograniczone, jednak lepsze to niż nic.

Sposobem na jej uruchomienie podzielił się serwis Ars Technica. Jak się okazuje, bramą do Internetu na PlayStation 5 jest nasze konto w serwisie Twitter, z którym możemy połączyć konsolę. By tego dokonać, musimy przejść do ustawień sprzętu, wybrać opcję „Konta i użytkownicy” (ang. „Users and Accounts”), dalej „Połącz z innymi usługami” (ang. „Link with Other Services”), a następnie połączyć konsolę z twitterowym profilem. Wówczas naszym oczom ukaże się okno logowania do tego serwisu, z którego możemy wyjść, klikając w niewielkie logo Twittera widoczne w lewym górnym rogu ekranu (jak na poniższym obrazku).

Twitter to prawdziwa brama do Internetu na PlayStation 5 (źródło obrazka: Ars Technica). - PS5 - ukryta przeglądarka pozwala surfować po Internecie - wiadomość - 2020-11-12
Twitter to prawdziwa brama do Internetu na PlayStation 5 (źródło obrazka: Ars Technica).

Wówczas cały Twitter stanie przed nami otworem, a za jego sprawą – dowolna strona internetowa, do której link znajdziemy w jego obrębie. Choć owa przeglądarka nie pozwala nam na odwiedzanie witryn poprzez wpisywanie ich URL w pasku adresu, nie powinniśmy mieć problemu z surfowaniem po Internecie, odwiedzając kolejne strony za pośrednictwem Twittera. Jak informują autorzy, w ten sposób możemy trafić nie tylko na oficjalną witrynę Xboksa czy serwisy pokroju Vimeo oraz YouTube (oraz odtwarzać opublikowane w nich filmy rzecz jasna), lecz także nawet portale zawierające emulatory gier retro.

Niestety sekretna przeglądarka internetowa PS5 nie radzi sobie ze wszystkimi witrynami; problemy napotkamy między innymi na oficjalnej stronie internetowej serwisu Spotify czy choćby w Dokumentach Google.

  1. PlayStation 5 – oficjalna strona internetowa
  2. Recenzja PS5 – obietnica lepszego jutra
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach