Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 20 września 2019, 10:17

autor: Aquma

PS5 Pro zadebiutuje równocześnie z podstawową wersją PlayStation 5?

Japoński dziennikarz branżowy Zenji Nishikawa sugeruje, że PS5 trafi na rynek w dwóch wariantach - mniej i bardziej wydajnym. Japończyk w przeszłości był źródłem potwierdzonego przecieku na temat Nintendo Switch Lite.

Dostaniemy dwa warianty PS5? - PS5 Pro zadebiutuje wraz z bazowym wariantem? - wiadomość - 2019-09-20
Dostaniemy dwa warianty PS5?

Japoński dziennikarz branżowy Zenji Nishikawa donosi (za portalem TweakTown), że konsola PlaySation 5 trafi na rynek w dwóch wariantach - mocniejszym i słabszym. Na razie nie wiadomo, jaką specyfikację miałby posiadać model „Pro” (to nawiązanie do PlayStation 4 Pro, czyli ulepszonej wersji bazowego PS4, która pojawiła się na rynku w listopadzie 2016 roku - faktyczna nazwa potencjalnej konsoli nie jest znana).

Do powyższych wieści należy oczywiście podchodzić z dużą dozą ostrożności, choć warto odnotować, że Nishikawa w przeszłości był źródłem potwierdzonego przecieku dotyczącego Nintendo Switch Lite. Pojawienie się na rynku więcej niż jednej wersji PlayStation 5 nie jest zresztą szczególnie niewiarygodnym scenariuszem, biorąc pod uwagę to, jak wyglądała obecna generacja konsol. Niektóre z wcześniejszych plotek sugerowały, że Microsoft rozpatrywał taki scenariusz (choć w późniejszym wywiadzie Phil Spencer stwierdził, że koncern skupia się na jednym modelu), więc nie powinno dziwić, że konkurencja ma podobne pomysły.

Przypominamy, że konsola PlayStation 5 będzie korzystała z technologii firmy AMD - procesora opartego o architekturę Zen 2 oraz karty graficznej z rodziny Navi. Urządzenie będzie wyposażone w szybki dysk SSD. Sprzęt nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale większość ekspertów spodziewa się, że trafi na rynek pod koniec przyszłego roku.

  1. PlayStation - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.