Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 marca 2021, 08:50

Aktualizacja PS4 do wersji 8.5 usuwa Społeczności z menu konsoli

Aktualizacja systemu PS4 do wersji 8.5 została udostępniona w formie otwartej bety. Osoby, które otrzymały od Sony kod, mogą się nim podzielić z innymi. Jakie zmiany wprowadza nowy firmware?

W SKRÓCIE:
  1. Sony udostępniło nową aktualizację systemu PS4.
  2. Wersja 8.5 usuwa Społeczności i dodaje dodatkowe opcje powiadomień w grupach.

Sony udostępniło wczoraj nową aktualizację systemu PS4 do wersji 8.5. Jakie zmiany wnosi do konsoli nowy firmware? Mało znaczące, choć mając na uwadze, że z konsoli definitywnie znikają Społeczności, warto pochylić się nad listą zmian.

Firmware 8.5 do PS4 udostępniono w formie otwartej bety osobom, które zapisały się do newslettera Sony. Na skrzynkach mailowych możemy znaleźć kod, którym podzielimy się nawet z 20 osobami.

Najważniejszą według Sony zmianą w aktualizacji systemu PlayStation 4 do wersji 8.5 jest opcja wyłączenia wyświetlania powiadomień z poszczególnych grup, których członkami jesteśmy. Poza tym wprowadzono możliwość złożenia prośby o dołączenie do założonej przez innego gracza sesji growej. Zmieniono też sposób prezentacji tego, w co aktualnie gramy.. Jeśli jest to tytuł, który ukryliśmy w swoim profilu, inni nie będą widzieć, że w niego gramy.

Jak wspomniałem wcześniej, z menu konsoli całkowicie usunięto zakładkę Społeczności. Z początku pomysł ten został przyjęty ciepło przez graczy, którzy błyskawicznie tworzyli kolejne miejsca, w których mogli dyskutować i dzielić się zrzutami z gier. Jednak bardzo szybko stracili oni zainteresowanie tą ideą.

Sony przestrzega, że firmware 8.5 jest w fazie testowej i mogą zdarzyć się problemy podczas korzystania z konsoli, na której go zainstalowano. Jeśli natraficie na jakiś błąd, japońska firma prosi o opisanie go i zgłoszenie na stronie przygotowanej specjalnie na tę okazję.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
Aktualizacja PS4 do wersji 8.5 usuwa Społeczności z menu konsoli - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.