Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 listopada 2013, 12:50

autor: Orlov

Przedstawiciel firmy Nvidia – „PC-ty potężniejsze od konsol”

Matt Wright, kierownik ds. sprzedaży konsumenckiej firmy Nvidia, stwierdził wyższość pecetów nad konsolami. Zasugerował również, że wybór graczy nie powinien ograniczać się wyłącznie do PlayStation 4 czy Xboksa One.

Przedstawiciel  firmy Nvidia – „PC-ty potężniejsze od konsol” - ilustracja #1

Walka konsol nowych generacji o serca i portfele graczy rozpoczęła się na dobre – mamy już za sobą premiery Xboksa One i PlayStation 4. Matt Wright z firmy Nvidia twierdzi jednak, że mimo postępu technologicznego konsol, to PC-ty wciąż pozostają najatrakcyjniejszą opcją dla zapalonych graczy.

W udzielonym serwisowi MCV wywiadzie Wright, pełniący funkcję kierownika ds. sprzedaży konsumenckiej, wprost stwierdził wyższość domowych pecetów nad jakąkolwiek inną platformą do grania:

Oferujemy małoformatowe PC-ty jako poważną alternatywę dla konsol najnowszej generacji. Zapaleni entuzjaści pragną rozwiązań z najwyższej półki. Komputery osobiste są najpotężniejszymi urządzeniami do grania, oferując dodatkowo gro innych funkcji.

Przedstawiciel firmy Nvidia zauważa jednocześnie, że przeciętny gracz sięga po konsole, ponieważ odstrasza go skomplikowany charakter rynku pecetowego – objawiający się chociażby w konieczności doboru odpowiednich podzespołów. Wright podkreśla jednak, że producent układów graficznych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów:

Chcemy uczynić granie na PC-tach tak prostym, jak to tylko możliwe. Czujemy, że nasze propozycje już stają się atrakcyjniejsze dla casualowych graczy.

Za deklaracjami Matta Wrighta stoją statystyki. Jak podkreślił, platforma Steam już może pochwalić się większą liczbą użytkowników niż Xbox Live – usługa sieciowa firmy Microsoft. Posłużył się także przykładem społeczności zrzeszonych wokół gier takich jak Minecraft czy World of Tanks, które skupiają miliony zaangażowanych graczy.

Chęć pozyskania przez firmę graczy dla rynku PC może wynikać z tego, że jej największy konkurent, firma AMD, dostarcza procesory i układy graficzne do trzech najbardziej zaawansowanych konsol na rynku – PlayStation 4, Xboksa One i WiiU. Nvidia dodatkowo bierze czynny udział w pracach nad SteamOS – systemem operacyjnym dla Steam Machines.