Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 czerwca 2015, 12:37

autor: Denat

PlayStation 4 - nowa wersja konsoli od lipca w Europie

Firma Sony zapowiedziała właśnie wydanie nowego modelu konsoli PlayStation 4 wyposażonego w dysk o pojemności 1 TB. Będzie on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych i znajdzie się w sprzedaży w Europie już 15 lipca.

PlayStation 4 - nowa wersja konsoli już od lipca w Europie - ilustracja #1

PlayStation 4 Ultimate Player Edition - tak nazywać się będzie nowa wersja konsoli wyposażona w dysk o pojemności danych 1TB. Dotychczasowy model miał dysk o pojemności 500GB. Według informacji znajdujących się na blogu PlayStation konsola trafi do sprzedaży w Japonii jeszcze przed końcem czerwca, natomiast do Europy zawita 15 lipca tego roku.

Zgodnie z podanymi informacjami, większy dysk to nie jedyna zmiana, bo konsola ma być o 10% lżejsza od poprzedniczki oraz zużywać 8% mniej energii elektrycznej. Nowe PS4 do sprzedaży trafi w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym.

Firma Sony na razie nie ujawniła ceny sugerowanej za konsolę, ale można się spodziewać, że będzie ona troszkę wyższa niż za aktualny model.

Jak informowaliśmy was tutaj, według opublikowanego raportu finansowego, Sony sprzedało już ponad 22 miliony egzemplarzy konsol PlayStation 4, z czego prawie 15 milionów w ciągu ostatniego roku.