Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 listopada 2014, 20:53

autor: Michał "Ender" Kułakowski

PlayStation 4 kończy rok. Sony chwali się osiągnięciami platformy

15 listopada mija dokładnie rok od premiery konsoli PlayStation 4. Z tej okazji Sony chwali się statystkami sprzedaży oraz innymi ciekawymi danymi związanymi z platformą.

Mimo ogromnego zainteresowania graczy i świetnych wyników sprzedaży, Sony nie dostarczyło jeszcze zbyt wielu interesujących ekskluzywnych gier na tę platformę

15 listopada mija rok od czasu światowego debiutu konsoli PlayStation 4 (w Europie PS4 pojawiło się 29 listopada). W ciągu ostatnich 12 miesięcy urządzenie pobiło wiele rekordów sprzedaży, a jego popularność przewyższyła wstępne oczekiwania producentów. Amerykański oddział Sony przygotował z tej okazji infografikę, zbierającą najważniejsze osiągnięcia platformy od chwili jej ubiegłorocznej premiery. W tym czasie do sklepów trafiło 13,5 miliona pudełek z urządzeniem, a gracze spędzili miliard godzin w trakcie rozgrywek sieciowych, używając przy tym 530 miliony razy przycisku „share”, pozwalającego dzielić się screenami i zapisem wideo z zabawy.

Poznaliśmy także garstkę informacji związanych z PlayStation Network. PSN posiada obecnie w sumie 56 milionów aktywnych użytkowników, z czego 7,9 miliona wykupiło abonament PlayStation Plus. Przez ostatni rok liczba subskrybentów wzrosła o 270 procent, między innymi za sprawą tego, że bez PS Plusa posiadacze PlayStation 4 nie mają dostępu do wielu opcji sieciowych, w tym możliwości zabawy multiplayer.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że 3 grudnia Sony będzie obchodzić dwudziestą rocznicę istnienia marki PlayStation. Na oficjalnych stronach koncernu pojawiać się będą rożnego rodzaju retrospektywy oraz teksty opisujące historię jego konsol. Sony przygotuje też różnego rodzaju niespodzianki, takie jak konkursy czy wyprzedaże w PS Store. W dniach 6-7 grudnia w Las Vegas zostanie zorganizowana specjalna impreza PlayStation Experience. Fani będą mogli spotkać się na niej ze znanymi twórcami gier, a także przetestować najnowsze tytuły. Niewykluczone, że podczas któregoś z przeprowadzonych paneli dyskusyjnych dojdzie do oficjalnej zapowiedzi nieznanych gier na PlayStation 4 lub zostaną pokazane nowe trailery wyczekiwanych produkcji, takich jak Uncharted 4: A Thief's End.

Infografika przedstawiająca rok obecności PlayStation 4 na rynku

  1. Oficjalna strona PlayStation