Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 października 2018, 14:35

autor: Babsi

Gamingowy router Razer Sila wchodzi do sprzedaży

Dziś firma Razer wypuściła w świat router dla graczy – model Sila. Jest to drugi gamingowy router w ofercie producenta, którego katalog produktów obejmuje już myszki, klawiatury, laptopy dla graczy, a nawet gamingowe smartfony. Co ciekawego oferuje nam nowe cacko?

Sila to pierwszy router dla graczy spod szyldu Razer - Gamingowy router Razer Sila wchodzi do sprzedaży - wiadomość - 2018-10-04
Sila to pierwszy router dla graczy spod szyldu Razer

Razer reklamuje swój produkt jako urządzenie działające w standardzie Tri-Band AC3000, którego głównym celem jest zapewnianie szybkiej i stabilnej sieci Wi-Fi. To miło, ale co konkretnie otrzymujemy za niemałą cenę 299 euro (prawie 1300 zł)? Producent obiecuje nam przede wszystkim wysoką przepustowość i stabilne połączenie sieciowe, słowem - zwiększenie wydajności sieci:

  1. do 400 MB/s dla standardu 802.11n 2.4GHz punkt jeden;
  2. do 866 MB/s dla standardu 802.11ac 5GHz-2;
  3. do 1733 MB/s dla standardu 802.11ac 5GHz-2.

Kolejną sprawą jest stabilne i możliwie równomierne połączenie zapewnione wszystkim urządzeniom podłączonym do sieci. To duży plus w czasach powszechnego multi-screeningu. Technologia Multi-Channel Zero-Wait DFS, w którą wyposażono Sila, ma zapobiegać korkowaniu się sieci poprzez funkcję przełączania kanałów sieci domowej w sytuacji, kiedy któryś z nich jest przeciążony.

Sprzęt może być także łakomym kąskiem dla posiadaczy konsol, które przeważnie są instalowane w salonie czy sypialni, z dala od głównego źródła Wi-Fi, oraz osób grających na smartfonach i tabletach w bardziej wymagające gry sieciowe, takie jak np. Vainglory czy Arena of Valor.

Ponieważ Razer Sila został zaprojektowany z myślą o potrzebach graczy, w router wbudowano także inne rozwiązania mające zwiększyć wydajność sieci. Jak czytamy w informacji prasowej, Sila posiada m.in. unikalny „system zarządzania ruchem” Razer FasTrack, który pozwala dzielić prędkość łącza dla poszczególnych urządzeń podłączonych do sieci. Router automatycznie wykrywa konsole PlayStation, Xbox oraz Switch, którym użytkownik może nadać coś w rodzaju priorytetu i dostroić swoją sieć na potrzeby grania. Dodatkowo producent dodał do routera funkcję szybkiego włączania trybu „Gaming”, co automatycznie rezerwuje przepustowość dla gier online.

Warto także wspomnieć, że router pozwala na stworzenie w domu własnej sieci typu mesh, czyli takiej, która tworzy wiele połączeń pomiędzy urządzeniami oraz jest w stanie dynamicznie aktualizować i optymalizować te połączenia. Dokupując drugie urządzenie tego modelu można połączyć je w większą sieć Wi-Fi pokrywającą obszar do ok. 560 m2, a dokupując trzecie jeszcze ten zasięg rozszerzyć.

Urządzenie wyposażono w porty: 1x WAN, 3x LAN, 1 x USB 2.0 i 1x USB 3.0. Jego cena to wspomniane 299 euro w krajach UE.

Tak router Razer Sila prezentuje się od strony złącz/gniazd - Gamingowy router Razer Sila wchodzi do sprzedaży - wiadomość - 2018-10-04
Tak router Razer Sila prezentuje się od strony złącz/gniazd
  1. Oficjalna strona routera Razer Sila