Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 listopada 2021, 15:17

Pentagon powołuje zespół specjalistów, aby badać UFO

Pentagon formuje grupę specjalistów w celu badania przypadków obserwacji UAP (Unidentified Aerial Phenomena). Inicjatywa ma bezpośredni związek z raportem potwierdzającym ich występowanie. Czy wreszcie poznamy prawdę o tych zjawiskach?

W SKRÓCIE:
  • nowa grupa ekspertów powołana w Pentagonie ma badać przypadki spotkań pilotów z UAP (Unidentified Aerial Phenomena);
  • jednak pojawiają się głosy, że jest to próba ukrycia faktów przez rząd.

Kathleen Hicks, zastępczyni sekretarza obrony USA, w oficjalnej notatce informuje o utworzeniu Grupy Identyfikacji i Synchronizacji Zarządzania Obiektami Powietrznymi (Airborne Object Identification and Management Synchronization Group). Ten ruch ma bezpośredni związek z raportem o spotkaniach pilotów z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, opublikowanym wcześniej przez Pentagon.

Raport ten opisywał 144 przypadki obserwacji zjawisk, maszyn bądź innych obiektów, których zachowania i pochodzenia nie udało się wyjaśnić. Nazwane one zostały UAP (Unidentified Aerial Phenomena), choć według niektórych pasuje też tutaj definicja UFO. Zarówno pierwszy, jak i drugi termin nie ma nic wspólnego z przedstawicielami pozaziemskich cywilizacji. Choć naturalnie nie wyklucza się takich przyczyn, chodzi tu o ogólny zbiór niewyjaśnionych zjawisk lotniczych.

Powołana grupa specjalistów ma zająć się badaniem tych doniesień, starać się odkryć ich przyczyny i ewentualny wpływ na bezpieczeństwo lotów. Luis Elizondo, były dyrektor Zaawansowanego Programu Identyfikacji Zagrożeń w Przestrzeni Powietrznej (Advanced Aerospace Threat Identification Program) w Departamencie Obrony, jest sceptyczny i uważa, że to może być próba „zaciemnienia” sprawy – uniknięcia zaangażowania Senatu USA, który proponuje poprawkę do ustawy, umożliwiającą współpracę w tym temacie z ekspertami z NASA, FAA i innych organizacji naukowych.

UFO (ang. Unidentified Flying Object) – niezidentyfikowany obiekt latający (NOL); określenie statku powietrznego niedającego się rozpoznać jako żaden znany pojazd ani wyjaśnić znanym zjawiskiem atmosferycznym, wywodzące się z nazewnictwa wojskowego Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (United States Air Force).

Pentagon powołuje zespół specjalistów, aby badać UFO - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.