Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 13 stycznia 2017, 05:30

autor: Movis

Nintendo Switch – funkcjonalność sieciowa

Konsola Nintendo Switch oprze swoje funkcje sieciowe na aplikacji mobilnej i będzie wymagała opłacania abonamentu do korzystania z nich (od jesieni). Urządzenie nie będzie też zablokowane w poszczególnych regionach.

Nintendo Switch zapewni możliwość zabawy ze znajomymi przez Internet. Centralnym punktem ma być aplikacja mobilna – instalowana na tablecie czy telefonie – która po zsynchronizowaniu z konsolą ma zapewnić dostęp do różnych funkcjonalności. Przez nią zaprosimy przyjaciół do wspólnej zabawy, ustawimy się z nimi na konkretną godzinę poprzez system „spotkań na grę” czy porozmawiamy na chacie. Oczywiście wszystko ma udogodnić nam wspólną rozgrywkę w tytułach wieloosobowych.

Funkcje sieciowe mają być przystosowane do darmowego przetestowania przez nabywców po premierze konsoli. Następnie, począwszy od jesieni 2017 roku, trzeba będzie zacząć uiszczać za nie opłatę. Nie jest to zaskakujące, ale darmowy test jest miłym gestem ze strony Nintendo.

Oprócz tego Tatsumi Kimishima – obecny prezes Nintendo – ogłosił, że system nie będzie zablokowany w poszczególnych regionach, co umożliwi zakup konsoli w dowolnym kraju bez obaw, że nie będzie ona działała z lokalnymi grami.

Nintendo Switch – funkcjonalność sieciowa - ilustracja #1
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.