Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 marca 2010, 20:07

autor: Rock Alone

Microsoft potwierdza: Xbox 360 ze wsparciem dla urządzeń magazynujących USB

Pisaliśmy już o wsparciu dla urządzeń magazynujących USB w konsoli Xbox 360. Teraz wiemy już, że aktualizacja oprogramowania konsoli, uwzględniająca zewnętrzne urządzenia pamięci, będzie miała miejsce 6 kwietnia.

Pisaliśmy już o wsparciu dla urządzeń magazynujących USB w konsoli Xbox 360. Teraz wiemy już, że aktualizacja oprogramowania konsoli, uwzględniająca zewnętrzne urządzenia pamięci, będzie miała miejsce 6 kwietnia.

Wraz z aktualizacją otrzymujemy możliwość wykorzystania pamięci flash o pojemności 16 GB i mniejszej (minimum 1GB). W przypadku większych pamięci, Xbox skonfiguruje urządzenie tak, by wykorzystywać właśnie wspomniane 16 GB. Wszelkie nadwyżki pozostaną nienaruszone i będą mogły być wykorzystywane w tradycyjny sposób, czy w komputerach, czy innych urządzeniach korzystających z pamięci zewnętrznej.

Microsoft potwierdza: Xbox 360 ze wsparciem dla urządzeń magazynujących USB - ilustracja #1

Właściciel konsoli będzie mógł oczywiście dowolnie skonfigurować pamięć USB, jeżeli jego potrzeby zaspokoi mniejsza pojemność. Możliwe będzie również wykorzystywanie zewnętrznych dysków twardych podłączanych przy użyciu USB. Niestety, obowiązuje tu to samo ograniczenie, determinujące maksymalny możliwy rozmiar przestrzeni na poziomie 16GB.

Pamięć zewnętrzna umożliwi przechowywanie dokładnie tych samych danych, zarezerwowanych do tej pory dla twardego dysku. W wersji przenośnej będzie więc teraz można przechowywać swój profil, zapisane stany gier, dema itd.

Wśród potwierdzonych informacji, do najistotniejszych należą dwie. Po pierwsze, można maksymalnie używać dwóch zewnętrznych pamięci na raz, uzyskując do 32GB przestrzeni. USB należy konfigurować samodzielnie, samo podłączenie do konsoli jeszcze nie załatwi sprawy. Po drugie, dane miedzy pamięciami można swobodnie przenosić, a z tego wynika, że do własnych celów można wykorzystywać praktycznie nieograniczoną ilość urządzeń, zmieniając je w zależności od potrzeb.

W chwili obecnej Microsoft prowadzi rozmowy zfirmą SanDisk, dotyczące wprowadzenia na rynek pamięci USB oznaczonej marką Xbox 360. O ile nie jest to informacja znacząca, o tyle być może warto mieć wśród domowych zasobów pamięci, takie które będą znacząco wskazywać do jakich celów są przeznaczone.