Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 listopada 2020, 13:37

autor: Osti

Galaxy Note20 Ultra League - ścigamy się w chmurze Microsoftu

Dzień, w którym smartfony zastąpią konsole zbliża się wielkimi krokami. Dzięki firmie Samsung i usłudze xCloud będziemy ścigać się w Forza Horizon 4 i sprawdzimy, jak Galaxy Note20 5G sprawdzi się w roli mobilnej konsoli podczas rywalizacji w chmurze Microsoft.

Całkiem niedawno mieliście okazję przeczytać nasz artykuł o tym, czy dostępne dziś w Polsce łącza są w stanie zapewnić nam przyjemne wrażenia podczas korzystania z usług strumieniowania gier. Jedno możemy stwierdzić z całą stanowczością: jest lepiej niż gorzej. Szczególnie, jeśli chodzi o xCloud od Microsoftu. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, odsyłamy do publikacji - Xbox Game Pass sprawił, że chcę mieć już 5G.

Okazją do sprawdzenia chmury Microsoftu było dla nas zaproszenie, jakie wystosowała do nas firma Samsung. Wkrótce weźmiemy udział w Galaxy Note20 Ultra League, w ramach której zmierzymy się z innymi redakcjami w wyścigu o pierwsze miejsce w Forza Horizon 4. W ramach tej akcji sprawdzamy jak smartfon Samsung Galaxy Note20 Ultra sprawdza się w roli mobilnej konsoli.

Galaxy Note20 Ultra League - ścigamy się w chmurze Microsoftu - ilustracja #1
xCloud teoretycznie pozostaje w fazie testów beta, ale już dziś można powiedzieć, że sprawdza się niemalże idealnie.

Smartfon na papierze ma wszystko czego potrzeba – w końcu jego moc obliczeniowa pozwoliłaby na odpalenie niektórych gier z Game Passa nawet bez konieczności korzystania z chmury. 8-rdzeniowy procek, dobre odwzorowanie barw i głęboka czerń, sporej pojemności bateria, gotowość na działanie w sieci 5G oraz oczywiście dostęp do ponad 100 gier z Xboksa (które po wykupieniu subskrypcji mamy zawsze w kieszeni) na pewno nie będą przeszkadzać w zabawie.

O wrażeniach z turnieju przeczytacie później, jak już będziemy wiedzieć, czy bardzo źle nam poszło, ale teraz możemy stwierdzić, że granie na sparowanym z kontrolerem smartfonie może być bardzo przyjemną formą spędzania czasu. Jeśli jakimś cudem uda się pokonać inne redakcje, finałowym bossem będzie Gosia Rdest – profesjonalny kierowca wyścigowy. Swoją karierę rozpoczynała od kartingu, gdzie w wieku 18 lat zdobyła tytuł Mistrza Polski. Gosia ściga się od 12 roku życia, ścigając się m.in. w takich seriach jak Formuła 4, Audi Sport TT Cup, ADAC TCR Germany, czy GT4 European Series. W 2019 roku jako jedyna Polka i jako jedna z 18 kobiet na świecie dostała się do W Series, gdzie konkurowała z najlepszymi zawodniczkami z całego świata, a w 2020 roku regularnie punktuje w Alpine Europa Cup. Ponadto Gosia zdobyła w tym roku podwójne V-ce Mistrzostwo Polski w Wyścigowych samochodowych Mistrzostwach Polski.

Galaxy Note20 Ultra League - ścigamy się w chmurze Microsoftu - ilustracja #2
Takie połączenie sprawia, że nie potrzeba już konsoli przenośnej – a i stacjonarka może czuć się zagrożona.

Ekran AMOLED w smartfonie Samsung Galaxy Note20 Ultra, choć w porównaniu z telewizorem jest stosunkowo niewielki (niecałe 7 cali), to gwarantuje absolutnie rewelacyjne kolory, które biją na głowę większość budżetowych (i nie tylko!) monitorów. Łączność 5G sprawi, że granie w tytuły z Xbox będzie w przyszłości możliwe nawet poza domem – są tu pewne ograniczenia związane z zasięgiem sieci czy zużyciem transferu, ale mając taki smartfon, jesteście gotowi na przyszłość. Jeśli przebywacie z dala nie tylko od wi-fi, ale i gniazdka, pewnym problemem może być wytrzymałość baterii. Ogniwo Samsunga Galaxy Note20 Ultra 5G (4500 mAh) wystarcza na 1 dzień intensywnego użytkowania, a jeśli mowa o graniu, sprawdzimy jak to wygląda w praktyce podczas Galaxy Note20 Ultra League.

ZASTRZEŻENIE

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung, która dostarczyła na testy smartfon Galaxy Note20 Ultra 5G wraz z kontrolerem i uchwytem.