Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 maja 2018, 09:16

EA: 130 mln egzemplarzy PS4 i Xbox One na rynku do końca roku

W czasie dorocznej konferencji finansowej podsumowującej rok fiskalny 2018 korporacja Electronic Arts przedstawiła swoje predykcje dotyczące sprzedaży konsol obecnej generacji - PlayStation 4, Xboxa One i Nintendo Switcha.

EA przedstawia swoje przewidywania dotyczące sprzedaży konsol. - EA: z końcem roku na świecie będzie łącznie 130 mln egzemplarzy PS4 i Xbox One - wiadomość - 2018-05-09
EA przedstawia swoje przewidywania dotyczące sprzedaży konsol.

Firma Electronic Arts przedstawiła swoje predykcje dotyczące sprzedaży konsol. Zdaniem wydawniczego giganta, z końcem bieżącego roku kalendarzowego na świecie będzie łącznie 130 mln egzemplarzy PS4 i Xbox One. Przewidywania przedstawiono w czasie konferencji podsumowującej czwarty kwartał roku fiskalnego 2018 (zakończonego w marcu).

Według EA, pod koniec zeszłego roku łączna baza użytkowników obydwu „głównych” systemów (PS4 i Xbox One) liczyła 103 miliony osób. Oznaczałoby to, że Microsoftowi udało się do ostatniego dnia grudnia sprzedać 29,4 mln Xboksów One (firma od pewnego czasu nie publikuje oficjalnych statystyk), bowiem wiemy na pewno, że Sony sprzedało w tym samym okresie około 73,6 mln sztuk PS4. Oczywiście zarówno dane Sony, jak i predykcje EA mogą nie być w pełni precyzyjne, jednak margines błędu zapewne nie jest zbyt duży. Wedle oficjalnych danych, do 31 marca bieżącego roku PlayStation 4 rozeszło się w 79 mln sztuk.

Electronic Arts spodziewa się też, że do 21 grudnia 2018 r. do użytkowników trafi 30 mln konsol Nintendo Switch. Przewidywania zdają się być dość realistyczne, biorąc pod uwagę to, jak dobrze sprzedaje się hybrydowa maszynka wielkiego N – wedle ostatnich, oficjalnych informacji trafiła już do 18 mln użytkowników. Sami Japończycy spodziewają się, że do końca obecnego roku fiskalnego (czyli do 31 marca 2019 r.) uda im się wprowadzić na rynek kolejne 20 mln sztuk ich najnowszej konsoli.

  1. EA – strona oficjalna