Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 3 grudnia 2018, 12:03

autor: Aquma

Architecture Day 2018 – Intel zapowiada własną konferencję

Koncern Intel zapowiedział konferencję Architecture Day 2018. W czasie wydarzenia dyskutowane będą technologie i architektury, które zostaną wykorzystane w nowych produktach firmy (zwłaszcza procesorach i kartach graficznych).

Architecture Day 2018 – konferencja technologiczna Intela. - Architecture Day 2018 – Intel zapowiada własną konferencję - wiadomość - 2018-12-03
Architecture Day 2018 – konferencja technologiczna Intela.

W SKRÓCIE:

  1. Intel zapowiedział konferencję Architecture Day 2018;
  2. w czasie wydarzenia toczyć się będą dyskusje o nowych technologiach, które znajdą zastosowanie w kolejnych produktach firmy;
  3. na evencie być może zagości GPU Arctic Sound – ale z pewnością nie będzie głównym tematem wieczoru.

Firma Intel – znana przede wszystkim z produkcji procesorów – zapowiedziała konferencję Architecture Day 2018. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia. W jego trakcie omawiane będą technologie, które znajdą zastosowanie w nowych produktach koncernu z Santa Clara. Czy powinniśmy się spodziewać zapowiedzi nowego sprzętu? Być może, choć na zaproszeniach wysyłanych prasie mowa jest jedynie o „dyskusjach na temat technologii i architektury”.

Architecure Day 2018 nie będzie poświęcony tajemniczemu układowi graficznemu Arctic Sound – jego debiut jest przewidziany dopiero na 2020 rok, więc wydaje się mało prawdopodobne, by prace nad tym projektem znajdowały się na etapie, który można z czystym sumieniem zaprezentować przedstawicielom prasy. Być może poznamy jakieś nowe szczegóły na temat tego GPU, ale z pewnością nie będzie on przysłowiową „gwiazdą wieczoru”. Wątpliwości w tym względzie rozwiewa tweet Rajy Koduri’ego – głównego projektanta Intela.

To dzień architektury Intela, a nie dzień „dgpu” – czytamy.

Co więc zostanie pokazane? Najprawdopodobniej dowiemy się więcej na temat architektury zaawansowanych procesorów opartych o kilka chipów (tzw. Multi-Chip Package) z serii Cascade Lake, a być może także Comet Lake-S. Z pewnością sporo miejsca będzie poświęcone produktom HPC oraz AI. Swoje pięć minut mogą otrzymać także osoby odpowiedzialne za rozwój zintegrowanych układów graficznych.

  1. Intel – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.