Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Steampunk - Gry przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą o tematyce steampunk ułożone według popularności.

Przed premierą 11
steampunk
Czas
PC
PC Windows10
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 44
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE4
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android2Apple iOS3
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG6 Strategiczne3 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO1
They Are Billions
They Are Billions

Strategiczne grudzień 2018 (wczesny dostęp od 12 grudnia 2017)

Steampunkowa strategia czasu rzeczywistego, w której musimy bronić kolonię ludzką przed gigantycznymi hordami zombie. They Are Billions powstało za sprawą twórców Lords of Xulima: A Story of Gods and Humans. Podstawowym zadaniem gracza jest nadzorowanie i rozwój bazy. Wymaga to gromadzenia surowców, stawiania i ulepszania budynków, tworzenia sieci energetycznej itp. Stałym zagrożeniem są gigantyczne armie zombie – silnik gry jest w stanie wygenerować nawet 20 tysięcy żywych trupów. Aby ochronić się przed nimi, konieczne jest budowanie struktur obronnych, takich jak mury czy wieżyczki, jak również wynajmowanie i szkolenie najemników zdolnych walczyć z martwakami. Gra oferuje też opcję aktywnej pauzy, podczas której możemy swobodnie wydawać rozkazy. Wszystkim tym możemy bawić się w obszernej kampanii fabularnej z misjami o zróżnicowanych celach lub w trybie survivalowym, gdzie zostajemy wrzuceni na losowo wygenerowaną mapę i naszym zadaniem jest przetrwanie stu dni.

PC

Sunless Skies
Sunless Skies

Strategiczne 31 stycznia 2019 (wczesny dostęp od 30 sierpnia 2017)

Bezpośrednia kontynuacja popularnego Sunless Sea, za której opracowaniem stoją autorzy pierwowzoru, czyli studio Failbetter Games. Tym razem akcja nie toczy się w głębinach podziemnego oceanu, a w pełnej tajemnic przestrzeni kosmicznej znanej jako „The High Wilderness”, którą królowa Wiktoria zamierza zagospodarować na potrzeby nowego Imperium Brytyjskiego. Głównym bohaterem jest wyrzutek sprzeciwiający się wprowadzonym przez nią rządom twardej ręki. W trakcie zabawy w Sunless Skies akcję obserwujemy z perspektywy top-down. Rozgrywka polega na eksploracji nowych terytoriów, gromadzeniu zapasów, toczeniu bitew z napotkanymi przeciwnikami i utrzymywaniu mniej lub bardziej przyjaznych relacji ze zróżnicowanymi ugrupowaniami zamieszkującymi kosmos. Podobnie jak poprzednio, także tutaj gracz musi rozważnie stawiać kroki, gdyż podjęcie niewłaściwej decyzji może doprowadzić do zakończenia misji niepowodzeniem lub śmierci prowadzonej postaci. Dokonywane przez nas wybory mają wpływ na przebieg nie tylko opowiedzianej historii, lecz również samych zmagań; dodatkowo odwiedzane przez nas miejsca są generowane losowo, zatem przy każdym rozpoczęciu przygody zastajemy nieco inną wersję świata przedstawionego.

PC

Ascent: Infinite Realm
Ascent: Infinite Realm

RPG grudzień 2018

Gra MMORPG, która pozwala trafić do niecodziennego świata łączącego elementy steampunku z fantastyką. Podczas zabawy gracze pilotują mechy, walczą ze smokami, latają statkami powietrznymi czy też używają magii.

PC

Little Devil Inside
Little Devil Inside

Akcji 2019

Przygodowa gra akcji, stanowiąca debiutancki projekt niezależnego studia Neostream. Tytuł zabiera graczy w podróż do fikcyjnego świata łączącego elementy fantasy, steampunku i współczesnych realiów. Zamieszkują go zarówno ludzie i reprezentanci innych inteligentnych ras, jak i rozmaite potwory. Mapa ma otwarty charakter, a eksplorację uskuteczniamy za sterami licznych pojazdów i statków wodnych – maszyny wymagają regularnego serwisowania i nieustannego ulepszania, jednak zapewniają bezpieczeństwo podczas wypraw, a także przyspieszają tempo podróżowania. W Little Devil Inside ważną rolę odgrywają również elementy survivalowe (w toku przygody gromadzimy prowiant i ukrywamy się przed siłami natury) oraz starcia z przeciwnikami. W walce korzystamy z broni białej i palnej, a w miarę postępów możemy rozwijać naszego bohatera oraz udoskonalać używany przez niego ekwipunek i uzbrojenie. Całości dopełniają dynamiczne eventy, na czele z mini-misjami okraszonymi własnymi wątkami fabularnymi.

PC

Guardians: A Torchlight Game
Guardians: A Torchlight Game

RPG grudzień 2018

Gra RPG akcji, osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Torchlight. Rozgrywka w Guardians: A Torchlight Game opiera się na przemierzaniu lokacji generowanych proceduralnie i walce z napotkanymi przeciwnikami. Tytuł pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy, w ramach opartych na rywalizacji lub współpracy trybów multiplayer.

ANDiOS

Disco Elysium
Disco Elysium

RPG 2019

Opracowana przez debiutujące estońskie studio ZA/UM oryginalna, izometryczna gra RPG, kładąca główny nacisk na aspekt narracyjny. Akcja Disco Elysium toczy się w fikcyjnym świecie, łączącym realia współczesne z elementami fantastycznymi oraz retrofuturystycznymi technologiami. W grze wcielamy się w zmęczonego życiem policjanta, podejmującego się sprawy, która równie dobrze może dać mu szansę na odkupienie, jak i całkowicie go pogrążyć. Podczas zabawy zajmujemy się eksploracją, wypełnianiem zadań, prowadzeniem rozmów oraz walką, jednak wszystko to zrealizowane zostało w dość nietypowy dla gatunku sposób. System dialogów przypomina tu bowiem grę logiczną, podczas której możemy prowadzić istną szermierkę słowną i na różne sposoby manipulować rozmówcą. W formie dialogowej zrealizowane zostały również potyczki, w toku których musimy wybierać tekstowe opisy poszczególnych akcji, starając się stworzyć scenę walki godną dobrej powieści.

PC

Iron Danger
Iron Danger

RPG 2019

Taktyczna gra RPG łącząca elementy fantasy i steampunku. Gracze śledzą losy młodej kobiety o imieniu Kipuna, która potrafi manipulować czasem. Umiejętności te wykorzystuje do walki ze złem.

PCPS4XONE

Lethis: Path of Progress II
Lethis: Path of Progress II

Strategiczne 2019

Kontynuacja city buildera zatytułowanego Lethis: Path of Progress, za której opracowaniem stoją ci sami ludzie – studio Triskell Interactive. W Lethis: Path of Progress II gracz wciela się w rolę burmistrza steampunkowego miasta, a jego zadaniem jest dbanie o rozwój metropolii i spełnianie zachcianek imperatora.

PC

Firmament
Firmament

Przygodowe 2019

Steampunkowa przygodówka od twórców serii Myst. Gracze trafiają do fantastycznego świata, który przemierzają wraz ze zmarłym mentorem i latającym mechanicznym towarzyszem.

PC

Project Resurgence
Project Resurgence

RPG jeszcze nie ogłoszona

Przygotowana przez ekipę Nectar Game Studios epizodyczna gra RPG, której akcja toczy się w powoli podnoszącym się z kolan po wielkim kataklizmie świecie Lumen, łączącym elementy mrocznego fantasy z nurtem steampunk. Powiązane wspólnym wątkiem głównym odcinki cyklu stanowią odrębne historie, opowiadające o losach innych bohaterów i rozgrywające się w różnych częściach krainy. Główną inspirację dla twórców Project Resurgence stanowiły klasyczne gry cRPG z drugiej połowy lat 90., a podczas zabawy kierujemy drużyną bohaterów, zwerbowanych spośród wielu postaci, odznaczających się unikalną osobowością i talentami. Walka może toczyć się zarówno w trybie turowym, jak i w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy. W grze nie zabrakło oczywiście typowego dla gatunku systemu rozwoju postaci i ulepszania statystyk, jednak główny nacisk położony został na aspekt fabularny oraz konieczność podejmowania trudnych wyborów moralnych.

PC

Steamfarer
Steamfarer

RPG jeszcze nie ogłoszona

Steamfarer to wydana na pecety steampunkowa gra RPG. Wcielamy się w kapitana napędzanego silnikami parowymi statku powietrznego i z poziomu jego pokładu eksplorujemy świat, wypełniamy zadania oraz toczymy podniebne bitwy. Konieczne jest także dowodzenie załogą i rozwijanie ich umiejętności.

PC