Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elementy RPG - Gry Towarzyskie PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku towarzyskie o tematyce elementy RPG na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry towarzyskie. Gatunek gier, w których nacisk położony jest na rozgrywkę wieloosobową i interakcje pomiędzy oddającymi się wspólnej zabawie graczami, przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Gry towarzyskie głównie przybierają formę zestawu minigier zręcznościowych. Najbardziej znani przedstawiciele tego gatunku to np. serie Rock Band czy SingStar.

PC
Towarzyskie
elementy RPG
Czas
DICETINY: The Lord of the Dice
DICETINY: The Lord of the Dice

Towarzyskie 22 lipca 2016

Opracowana przez koreańskie studio Fakedice zabawna planszówka z elementami RPG-a oraz kolekcjonerskiej gry karcianej. Fabuła DICETINY: The Lord of the Dice stanowi humorystyczną parafrazę tolkienowskiego Władcy Pierścieni i osadzona została w krainie zwanej Middle-Board. Akcja gry obraca się wokół legendarnych kości o magicznej mocy, które trafiły we władanie wszystkich ras za wyjątkiem goblinów. Te zaś postanawiają skłócić ze sobą posiadaczy kostek, rozpuszczając plotkę o istnieniu jednej kości, która rządzi pozostałymi. Podczas rozgrywki stajemy po stronie jednej z ras, a zabawa toczy się na kilku planszach, stawiających przed nami różne cele i wyzwania. Z nimi radzimy sobie za pomocą specjalnych kart, kompletowanych w miarę postępów rozgrywki. Dodatkowo awansujemy na wyższy poziom przy każdym okrążeniu pionkiem planszy. W przeciwieństwie do klasycznych, opartych na rywalizacji planszówek, kluczem do sukcesu w DICETINY jest współpraca wszystkich graczy.