Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sonic - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Sonic na platformę Android ułożone według popularności.

AND
Sonic
Czas
Akcji
Zręcznościowe5
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi3
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Sonic Dash
Sonic Dash

Zręcznościowe 27 listopada 2013

Inspirowany popularnym Temple Run, zręcznościowy endless runner z jednym z najpopularniejszych bohaterów gier komputerowych - tytułowym jeżem Sonikiem. Zabawa sprowadza się do przebiegnięcia jak najdłuższego dystansu, unikając przy tym zderzenia ze ścianami i przeszkodami oraz kontaktu z rozmaitymi przeciwnikami.

Sonic Dash 2: Sonic Boom
Sonic Dash 2: Sonic Boom

Zręcznościowe 15 października 2015

Druga odsłona serii endless runnerów, tworzonych pod skrzydłami firmy SEGA z myślą o urządzeniach mobilnych. Tytuł oparto na licencji serialu Sonic Boom, emitowanego na kanale Cartoon Network. W Sonic Dash 2: Sonic Boom akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby, a zadaniem gracza, wcielającego się między innymi w tytułowego Sonica, a także Knucklesa, Tails oraz Amy, jest przebycie jak najdłuższego odcinka trasy. Sprawę komplikuje obecność rozmaitych przeszkód i przeciwników, jednak zintegrowany sklepik pozwala na zakup nowych protagonistów, ulepszeń i różnorodnych power-upów, zwiększających możliwości oddanego w nasze ręce herosa. Tytuł charakteryzuje się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną, a dystrybuowany jest w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Sonic Forces: Speed Battle
Sonic Forces: Speed Battle

Wyścigi 15 listopada 2017

Sonic Forces: Speed Battle to produkcja łącząca elementy gry wyścigowej i zręcznościówki typu runner. Zabawa sprowadza się do rywalizacji o zwycięstwo w czteroosobowych biegach, rozgrywanych na pełnych przeszkód, pułapek i przydatnych przedmiotów trasach.

Sonic & All-Stars Racing Transformed
Sonic & All-Stars Racing Transformed

Wyścigi 2 stycznia 2014

Zręcznościowe wyścigi będące kontynuacją gry Sonic & Sega All-Stars Racing. Wcielamy się w jednego z bohaterów popularnych serii firmy Sega i zasiadamy za sterami pojazdów potrafiących przeobrażać się w samochody, statki lub łodzie motorowe.

Sonic & Sega All-Stars Racing
Sonic & Sega All-Stars Racing

Wyścigi 19 września 2013

Sonic & Sega All-Stars Racing to zwariowane, zręcznościowe wyścigi z udziałem popularnych bohaterów gier wydawanych przez firmę Sega. Gracze kierują poczynaniami swoich ulubionych postaci (na czele z tytułowym Sonikiem, Talisem i doktorem Eggmanem), które dosiadając rozmaitych pojazdów jeżdżących i latających rywalizują na mocno zakręconych rajdowych trasach. Gra oferuje kilka wariantów zabawy, w tym opcję zmagań wieloosobowych.

Sonic the Hedgehog 2
Sonic the Hedgehog 2

Zręcznościowe 12 grudnia 2013

Poprawiona reedycja drugiej odsłony popularnej serii platformówek z sympatycznym, niebieskim jeżem w roli tytułowej. Bohater ponownie musi pokrzyżować plany złowrogiemu Doktorowi Eggmanowi, który pragnie przejąć władzę nad światem. Tym razem gracze mogą pokierować poczynaniami zarówno Sonika, jak i jego kompana - Tailsa.

Sonic Runners
Sonic Runners

Zręcznościowe 4 lutego 2015

Mobilny przedstawiciel jednej z najpopularniejszych zręcznościówek w historii. Produkcja stanowi połączenie platformówki i typowego runnera, ale nadrabia faktem, że jej akcja osadzona została w świecie znanym z przygód Sonika. Tytuł pozwala wcielić się nie tylko w niebieskiego, ponaddźwiękowego jeża, ale też w jego przyjaciół, w tym liska Tailsa i Knucklesa. Kolejne poziomy mają niekończącą się strukturę, zaś zdobycie odpowiedniej liczby punktów wiąże się z możliwością przejścia do kolejnego zadania rozgrywającego się na odrębnej mapie. Każdy z bohaterów wyróżnia się umiejętnością specjalną, dzięki której radzi sobie z przeciwnościami losu (np. Sonic korzysta z potrójnego skoku, a Knuckles ze swojej siły fizycznej, wyprowadzając potężne ciosy). Gra charakteryzuje się znakomicie zaprojektowanymi mapami, pełnymi platform, przeciwników i przeszkód utrudniających bicie rekordów. Nie zabrakło też na nich potężnej liczby znajdziek, a także pojedynków z bossami. W miarę kolejnych udanych podejść możemy ulepszać bohaterów (w ramach trzech statystyk: prędkości, siły i akrobacji) oraz odblokowywać nowych. Do zabawy zachęca piękna grafika w konwencji 2,5D, zainspirowana klasycznymi odsłonami serii z konsol 8- i 16-bitowych. Uwaga: tytuł został usunięty z dystrybucji 27 czerwca 2016 roku z powodu zbyt agresywnego modelu biznesowego.

Sonic the Hedgehog (1991)
Sonic the Hedgehog (1991)

Zręcznościowe 20 czerwca 2017

Dwuwymiarowa platformówka, która jest pierwszą odsłoną przygód Sonica, sympatycznego niebieskiego jeża, próbującego pokrzyżować plany złego Dr.Eggmana. Produkcja po raz pierwszy zadebiutowała na konsoli SEGA Mega Drive w 1991 roku. Wersja gry na PlayStation 3 została wzbogacona o obsługę trofeów, lisy rankingowe oraz filtry poprawiające jakość obrazu.