Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mitologia Cthulhu - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce mitologia Cthulhu na platformę Android.

AND

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

mitologia Cthulhu
Lovecraft's Untold Stories
Lovecraft's Untold Stories

RPG 7 października 2019

Dwuwymiarowa gra RPG akcji typu roguelike z elementami przygodowymi, w której trafiamy do uniwersum znanego z mitologii Cthulhu. W Lovecraft's Untold Stories wcielamy się w pięć postaci, które przeprowadzają własne śledztwa w miejscach inspirowanych opowiadaniami Lovecrafta.

Call of Cthulhu: The Wasted Land
Call of Cthulhu: The Wasted Land

RPG 6 lipca 2012

Turowa gra RPG oparta na twórczości mistrza horroru Howarda Phillipsa Lovecrafta. Akcja toczy się w czasach I wojny światowej. Kontrolujemy niewielką grupę złożoną z detektywów i żołnierzy, którzy muszą pokrzyżować plany pradawnemu złu. Zabawa polega głównie na toczeniu rozbudowanych taktycznie starć.

The Innsmouth Case
The Innsmouth Case

Przygodowe 23 czerwca 2020

Humorystyczna przygodówka zrealizowana w formie gry paragrafowej, oparta na twórczości H.P. Lovecrafta. W The Innsmouth Case wcielamy się w detektywa, który przybywa do tytułowego miasteczka, by rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia małej Tabithy Marsh. O tym, czy mu się uda (i nie tylko), decydują wybory dokonywane przez gracza.

Tesla vs Lovecraft
Tesla vs Lovecraft

Akcji 2 maja 2019

Zwariowana, dwuwymiarowa strzelanka, należąca do podgatunku twin-stick, w której wcielamy się w genialnego wynalazcę i stajemy naprzeciw horrorów rodem z szalonego uniwersum mitów Cthulhu stworzonego przez H.P. Lovecrafta.

Cthulhu Saves the World
Cthulhu Saves the World

RPG 30 czerwca 2012

Parodia gier z gatunku RPG nawiązująca mechaniką i oprawą graficzną do produkcji z początku lat 90-tych. Obejmujemy kontrolę nad Cthulhu i jego niewielką drużyną, starając się uczynić z niego bohatera broniącego ludzkość, tylko po to, aby ostatecznie zniszczyć świat.

Sons of Uruzime
Sons of Uruzime

Przygodowe 13 maja 2015

Paragrafowa gra przygodowa wzbogacona elementami RPG, wydana na platformy mobilne. Sons of Uruzime zainspirowane zostało opowiadaniami amerykańskiego pisarza Howarda Philipsa Lovecrafta i pełnymi garściami czerpie z tzw. mitologii Cthulhu. Gracz wciela się w wykładającego na uniwersytecie Miskatonic profesora, który otrzymuje list od zaginionego ucznia. Autor ostrzega go przed mrocznym kultem, którego członkami jest wielu pracowników naukowych uniwersytetu.

Kingsport Festival
Kingsport Festival

Strategiczne 7 stycznia 2015

Mobilna adaptacja stołowej gry planszowej. Projekt został zainspirowany opowiadaniem Święto (ang. Festival) autorstwa Howarda Phillipsa Lovecrafta, będącym jedną z pierwszych historii przynależących do tzw. mitologii Cthulhu. Akcja toczy się w portowym mieście Kingsport, gdzie raz na 100 lat organizowany jest tajemny rytuał, mający na celu sprowadzić na Ziemię kosmiczne koszmary. Gracze wcielają się w przywódców kultystów nadzorujących cały proces.