Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria The Climb - seria gier

The Climb 2
The Climb 2

Zręcznościowe 2021

Kontynuacja zręcznościowego symulatora wspinaczki VR od twórców serii Crysis. Tym razem studio Crytek pozwala nam pokonywać ekstremalne trasy nie tylko w górach i jaskiniach, ale też po ścianach wieżowców.

PC

The Climb
The Climb

Zręcznościowe 28 kwietnia 2016

Poświęcona sportom ekstremalnym gra zręcznościowa, opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości rozszerzonej przez niemieckie studio Crytek, znane przede wszystkim za sprawą bestsellerowej serii Crysis. W grze The Climb wcielamy się w postać miłośnika wspinaczki wysokogórskiej, który przemierza świat w poszukiwaniu najbardziej stromych i niebezpiecznych klifów, po których można wspiąć się bez żadnego zabezpieczenia. Rozgrywka ukazana została z perspektywy pierwszoosobowej i sprowadza się do precyzyjnego kontrolowania ruchów naszej postaci, celem umiejętnego chwytania się wystających krawędzi oraz wykonywania ryzykownych skoków z jednego miejsca w drugie. Całość odznacza się niezwykle atrakcyjną oprawą graficzną i współpracuje zarówno z padami do konsoli Xbox One, jak i kontrolerem Oculus Touch.

PC