Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Turok - seria gier

Turok 2: Seeds of Evil Remastered
Turok 2: Seeds of Evil Remastered

Akcji 16 marca 2017

Odświeżona wersja kultowej strzelaniny FPP, której opracowanie wzięło na swoje barki studio Night Dive. W porównaniu z pierwowzorem, tytuł doczekał się szeregu zmian i usprawnień, jakie objęły nie tylko oprawę graficzną oraz interfejs, lecz także mechanikę rozgrywki. Gra została bowiem przeniesiona na silnik graficzny Kex Engine 3.4, ulepszono sztuczną inteligencję przeciwników (potrafią teraz atakować w grupach, a w razie konieczności salwować się ucieczką), poprawiono system poruszania się postaci (bohater nauczył się między innymi wspinaczki na niektóre elementy otoczenia), a także wprowadzono możliwość szybkiego zapisu stanu gry i teleportowania się do odwiedzonych wcześniej portali. Trzon Turok 2: Seeds of Evil Remastered pozostał jednak niezmieniony – nadal mamy do czynienia z FPS-em, w którym wcielamy się w łowcę dinozaurów Joshuę Fireseeda, a zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest unicestwienie potężnej obcej istoty zwanej Primagen. Oczywiście na naszej drodze po raz kolejny stają hordy agresywnych gadów, a kampanii dla pojedynczego gracza towarzyszy oparty na rywalizacji multiplayer.

PCPS4XONESwitch

Turok Remastered
Turok Remastered

Akcji 17 grudnia 2015

Odświeżona edycja kultowej strzelanki FPP studia Iguana, która ukazała się w 1997 roku na Nintendo 64 oraz PC. Zaczerpnięta z serii komiksów Turok postać głównego bohatera, Indianina imieniem Tal Set, pełni zaszczytną rolę obrońcy matki Ziemi. Kiedy niejaki Campaigner za pomocą zastępów zmodyfikowanych genetycznie dinozaurów pragnie przejąć władzę nad światem, protagonista musi przemierzyć 8 połączonych portalami krain i odnaleźć wszystkie części starożytnej broni, będącej jedyną szansą na pokonanie zła. Turok Remastered przygotowany przez specjalizujące się w reedycjach klasyki Night Dive Studios, pod względem mechaniki w niczym nie odbiega od pierwowzoru z lat 90. ubiegłego wieku. Zakres dokonanych zmian ograniczył się zaś wyłącznie do podwyższenia rozdzielczości grafiki i przystosowania gry do współpracy z monitorami szerokoekranowymi.

PCPS4XONESwitch

Turok
Turok

Akcji 5 lutego 2008

Osadzona w realiach science fiction strzelanina FPS, stanowiąca swoisty reboot słynnej serii, zapoczątkowanej w latach 90. ubiegłego wieku przez studio Iguana i firmę Acclaim Entertainment. W grze wcielamy się w rolę zupełnie nowego bohatera – komandosa imieniem Joseph Turok, który w pogoni za niezwykle groźnym przestępcą Rolandem Kanem, trafia na tajemniczą planetę, będącą w przeszłości miejscem eksperymentów genetycznych. W odróżnieniu od poprzednich części serii, w nowej odsłonie Turoka przeciwnikami naszego protagonisty są głównie ludzie, choć w grze nie zabrakło też okazji do konfrontacji z dinozaurami i innymi fantastycznymi stworami. Rozgrywka pozostawia graczom wybór pomiędzy otwartą walką, a cichą eksterminacją wrogów z ukrycia. W zależności od preferowanego stylu gry, możemy zrobić użytek zarówno z noży oraz broni dystansowej, jak i szerokiego arsenału kilkunastu rodzajów broni palnej. Kampanię jednoosobową Turoka uzupełnia pełnoprawny tryb multiplayer dla max. 16 osób.

PCX360PS3

Turok Evolution
Turok Evolution

Akcji 26 sierpnia 2002

Revolution to prequel serii Turok, w której gracz wciela się w wodza Indian. Zostaje on zesłany do Ziemi Zaginionej i tam staje się Turokiem. Korzystając z futurystycznego arsenału będzie przebijał się przez lasy pełne dinozaurów, by powstrzymać nadchodzącą wojnę.

PCPS2XBOXGBAGCN

Turok 2: Seeds of Evil
Turok 2: Seeds of Evil

Akcji 10 lutego 1999

Turok 2: Seeds of Evil jest kontynuacją wydanej w 1998 roku pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) - Turok: Dinosaur Hunter. Tytułowy bohater, w którego wciela się gracz, przypadkowo uwolnił Primagenów uwięzionych przez setki lat pod skorupą Zaginionego Lądu. Teraz jako jedyny może powstrzymać bestie zagrażające planecie. Wyprodukowana przez studio Iguana gra oferuje kilka trybów zabawy, w tym sieciowy multiplayer przeznaczony dla maksymalnie 15 uczestników.

PC

Turok: Łowca dinozaurów
Turok: Łowca dinozaurów

Akcji 30 listopada 1997

Turok: Dinosaur Hunter to dynamiczna, pierwszoosobowa strzelanina (FPS), oparta na popularnej serii komiksów. Gracz wciela się w tytułowego bohatera - odważnego barbarzyńcę z prehistorycznych czasów, broniącego Ziemi przed zagrożeniami ze strony mieszkańców Zaginionego Lądu. Musi on stawić czoła groźnej rasie Campaignerów, która z armią zmodyfikowanych genetycznie dinozaurów chce zawładnąć Wszechświatem. Gra wyprodukowana została przez studio Iguana.

PC