Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Sui Generis - seria gier

Sui Generis
Sui Generis

RPG jeszcze nie ogłoszona

Opracowane przez studio Bare Mettle Entertainment niecodzienne RPG akcji, kładące nacisk na sandboksowość i pełną swobodę rozgrywki. Akcja przenosi nas do mrocznego uniwersum fantasy, gdzie sprawujący rządy potężni magowie zwrócili się przeciwko swoim poddanym i doprowadzili do ataku sił ciemności. Podczas zabawy wcielamy się w postać prostego wieśniaka, który z niewiadomych przyczyn budzi zainteresowanie niebezpiecznych osób, za co zostaje wygnany z rodzinnej wioski. Wkrótce okazuje się, że nasz skromny bohater jest wybrańcem, którego misją będzie powstrzymać nadciągającą katastrofę. Sui Generis wyróżnia się spośród innych gier RPG brakiem typowych klas postaci oraz klasycznych questów fabularnych i całkowitą swobodą w kształtowaniu opowieści. Protagonista zostaje rzucony w wir niebezpiecznych wydarzeń, zaś to gdzie się uda, co zrobi, z kim będzie współpracował i w jakim kierunku zechce się rozwijać – zależy już tylko i wyłącznie od koncepcji i pomysłowości gracza.

PC

Exanima
Exanima

RPG 2022

Osadzone w realiach fantasy RPG akcji z widokiem izometrycznym, zaliczane do kategorii tzw. dungeon crawlerów. Gra została przygotowana przez niezależne studio Bare Mettle Entertainment i w swych założeniach stanowi swoisty prolog do flagowej produkcji studia - Sui Generis. Zgodnie ze standardami gatunku, w grze Exanima trafiamy do będących częścią większego świata fantasy mrocznych lochów i zajmujemy się ich eksploracją oraz walką z napotkanymi przeciwnikami. Głównym wyróżnikiem gry jest zaś głęboki i zaawansowany model walki, w którym niezwykle istotną rolę odgrywa fizyka. Dodatkowo, kontrolowane przez nas postaci nie reagują na nasze polecenia w mgnieniu oka, poruszając się powoli i ociężale. Sukces w grze wymaga więc sporej cierpliwości oraz umiejętności planowania poszczególnych działań z odpowiednim wyprzedzeniem.

PC