Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Sorcery! - seria gier

Sorcery! 4: The Crown of Kings
Sorcery! 4: The Crown of Kings

Przygodowe 22 września 2016

Czwarta (i według zapewnień twórców ostatnia) część ciepło przyjętego cyklu gier fabularno-przygodowych studia inkle, bazujących na popularnej paragrafówce Sorcery! z 1983 roku. Podobnie jak trzy poprzednie produkcje z serii, tytuł oferuje nam zupełnie nową historię fabularną, a znajomość poprzednich odsłon nie jest konieczna do zabawy. Ponownie mamy też możliwość rozpoczęcia przygody całkiem nową postacią, lub zaimportowania bohatera z wcześniejszych części cyklu. Pod względem mechaniki Sorcery! 4 korzysta ze znanych już rozwiązań, koncentrując się na eksploracji lokacji oraz czytaniu, dzięki któremu możemy poznać bliżej naszych bohaterów i otaczający ich świat. Akcja gry rozwija się jednak w sposób nieliniowy i jest w znacznej mierze zależna od całego szeregu podejmowanych przez gracza decyzji. Rozgrywkę uzupełnia zaś tradycyjnie system rozwoju postaci oraz zrealizowana w dość oryginalny sposób zręcznościowa walka z przeciwnikami.

PCANDiOS

Sorcery! 3
Sorcery! 3

RPG 22 kwietnia 2015

Trzecia odsłona utrzymanej w realiach fantasy paragrafowej gry RPG, zapoczątkowanej w 2013 roku przez studio inkle Ltd. Fabuła Sorcery! 3 łączy się z dwoma poprzednimi częściami serii, ale jej znajomość nie jest wymagana do zabawy. Tym razem przenosimy się bowiem w zupełnie nowe rejony niegościnnej krainy Kakhabad, gdzie w jednym z miast ukryty został znany z jedynki potężny artefakt o nazwie Korona Królów. Naszym zadaniem będzie oczywiście jego odzyskanie, a misję tą znacząco utrudni obecność na szlaku pięciu wężowych lordów, którzy nie spoczną dopóki nie odeślą nas w zaświaty. Pod względem mechaniki produkcja nie odbiega w znacznym stopniu od poprzednich części serii, oferując znacznie bardziej interaktywne podejście do paragrafówek, niż większość produkcji z tego gatunku. Prócz toczenia walk i nieustannego podejmowania wyborów, w trakcie gry możemy prowadzić obszerne rozmowy i eksplorować wnętrza budynków. Całość okraszona została zaś oryginalną, atrakcyjną oprawą wizualną.

PCANDiOS

Sorcery! 2
Sorcery! 2

Przygodowe 7 listopada 2013

Kontynuacja oryginalnej gry przygodowo-fabularnej studia inkle, stanowiącej adaptację popularnej paragrafówki Steve’a Jacksona i Johna Blanche’a. Fabuła Sorcery! 2 stanowi kontynuację wydarzeń ukazanych w poprzedniczce i przenosi nas do miasta przestępców Khare, gdzie właśnie trwa Festiwal Złodziei. Zadaniem graczy jest poznanie tajemnic miasta, obalenie rządzącej nim rady i powstrzymanie zbliżającej się wrogiej inwazji. Zabawę możemy zaś rozpocząć zupełnie nowym bohaterem lub zaimportować naszą postać z jedynki. Podczas gry eksplorujemy kolejne lokacje i rozmawiamy z napotkanymi postaciami, podejmując szereg decyzji wpływających na dalszy rozwój akcji. Co ciekawe, w zależności od naszych osobistych odczuć, mieszkańcy miasta niekoniecznie muszą zasługiwać na ocalenie, a ich dalsze losy leżą w znacznej mierze w naszych rękach. W grze nie zabrakło oczywiście znanego z pierwowzoru systemu rozwoju postaci oraz nietypowego modelu walki, dopasowującego dostępne akcje do naszego stylu gry.

PCANDiOS

Sorcery!
Sorcery!

RPG 2 maja 2013

Elektroniczna adaptacja popularnej gry paragrafowej Sorcery! The Shamutanti Hills, opracowanej przez Steve’a Jacksona w 1983 roku. Fabuła gry osadzona została w krainie fantasy zwanej Titan i osnuta wokół artefaktu, znanego jako Korona Królów, który obdarza swego właściciela nadnaturalnymi mocami. Kiedy korona zostaje skradziona przez złego arcymaga, który z jej pomocą przyporządkowuje sobie dzikie plemiona i atakuje sąsiednie królestwa, misję odzyskania artefaktu podejmuje samotny wojownik, w którego rolę wcielają się gracze. Pod względem mechaniki tytuł nie stanowi jedynie zwykłej adaptacji papierowego pierwowzoru, oferując szereg nowych możliwości i znacznie większą swobodę działania. Podczas zabawy eksplorujemy kolejne krainy, rozwijamy umiejętności bohatera i podejmujemy cała masę decyzji, wpływających na dalszy rozwój fabuły. Na szczególną uwagę zasługuje zaś nietypowy model walki, wymagający ręcznego przesuwania postaci na ekranie w celu aktywacji ataków i uników.

PCANDiOS