Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Pathologic - seria gier

Pathologic 2
Pathologic 2

Przygodowe 23 maja 2019

Remake oryginalnego połączenia przygodówki i psychologicznego survival horroru od studia Ice-pick Lodge. Akcja Pathologic 2 przenosi nas do niewielkiego miasteczka, którego mieszkańcy cierpią z powodu tajemniczej plagi. Nowa wersja stworzona została zgodnie z pierwotną koncepcją autorów, niemożliwą wcześniej do zrealizowania ze względów technicznych i finansowych. Pathologic 2 oferuje znacznie lepszą oprawę graficzną, stworzoną na silniku Unity. Spory nacisk położono też na nowe zadania i wątki fabularne, lepsze zbilansowanie rozgrywki oraz AI postaci niezależnych, a także tłumaczenie, będące główną bolączką oryginału.

PCPS4XONE

Pathologic Classic HD
Pathologic Classic HD

Przygodowe 29 października 2015

Odświeżona wersja klasycznej przygodówki akcji z roku 2005, opracowana przez twórców oryginału ze studia Ice-pick Lodge przy okazji prac nad pełnoprawnym remake'iem gry. Fabuła Pathologic Classic HD w niczym nie odbiega od oryginału i koncentruje się wokół tajemniczego wirusa, który opanowuje niewielkie miasteczko, zbierając coraz bardziej krwawe żniwo. Kiedy włodarze miasta zwracają się o pomoc z zewnątrz, do miasteczka przybywa trójka bohaterów o odmiennych zdolnościach, próbując w ciągu 12 kolejnych dni rozwikłać zagadkę wirusa. Rozgrywka kładzie szczególny nacisk na fabułę i elementy przygodowe, a jej głównym wyróżnikiem jest fakt, że równolegle do działań gracza, swoje śledztwo prowadzą niezależnie dwie pozostałe postaci, a cała trójka nierzadko wchodzi sobie wzajemnie w drogę. W porównaniu do oryginału sprzed dekady, gra odznacza się odświeżoną grafiką w wysokiej rozdzielczości. Twórcy poprawili też sporo błędów oryginału i nagrali zupełnie od nowa dubbingowane sekwencje dialogowe.

PC

Pathologic
Pathologic

Przygodowe 9 czerwca 2005

Zrealizowana w konwencji horroru, przygodowa gra akcji z elementami RPG. Gracz trafia do tajemniczej wioski, która została zainfekowana przez śmiercionośny wirus. Odkrywając ponure dzieje mieszkańców, musi on odnaleźć przyczyny choroby i poskromić ją.

PC