Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Tex Murphy - seria gier

Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure
Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Przygodowe 7 maja 2014

Szósta z serii gier przygodowych, których bohaterem jest prywatny detektyw Tex Murphy. Za deweloping Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure odpowiada studio Big Finish Games, szerzej znane za sprawą takich produkcji jak 3 Cards to Midnight i 3 Cards to Dead Time. Akcja gry toczy się w postapokaliptycznym San Francisco niedalekiej przyszłości. Tex Murphy przejmuje nową sprawę i jak zwykle wikła się w zawiłą intrygę. Wzorem klasycznych detektywistycznych przygodówek, rozgrywka w Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure sprowadza się do eksplorowania lokacji, rozmawiania z postaciami niezależnymi, zbierania dowodów i rozwiązywania łamigłówek. Twórcy zdecydowali się całkowicie przebudować interfejs użytkownika, który dostosowany został do współczesnych standardów. W warstwie wizualnej gra oferuje w pełni trójwymiarowy świat, na który nałożeni zostali sfilmowani aktorzy.

PC

Tex Murphy: Overseer
Tex Murphy: Overseer

Przygodowe 28 lutego 1998

Piąta część przygód Texa Murphy’ego – prywatnego detektywa i życiowego nieudacznika. W bazującej na retrospektywie fabule gry powracamy do sprawy śmierci profesora uniwersytetu, ojca pierwszej żony naszego bohatera. Pracował on nad tajnym projektem, którego celem było opracowanie metody zdalnej kontroli umysłu. Ukazana w nowoczesnej oprawie klasyczna historia rozwija nieco wątki, znane graczom z pierwszej odsłony serii.

PC

The Pandora Directive
The Pandora Directive

Przygodowe 31 lipca 1996

Czwarta odsłona popularnego cyklu detektywistycznych przygodówek, w których główną rolę odgrywa Tex Murphy. Tym razem szukamy zaginionego w tajemniczych okolicznościach naukowca i odkrywamy sekrety rządowej konspiracji związanej z katastrofą latającego spodka w Roswell.

PC

Under a Killing Moon
Under a Killing Moon

Przygodowe 31 października 1994

Trzecia odsłona cyklu detektywistycznych przygodówek, w których główną rolę odgrywa Tex Murphy. Tym razem szukając zaginionej statuetki nasz bohater zostaje wplątany w sprawę tajemniczego kultu. W przeciwieństwie do poprzednich części rozgrywka toczy się w pełni trójwymiarowym środowisku, które pozwala na swobodą eksplorację każdej lokacji.

PC

Martian Memorandum
Martian Memorandum

Przygodowe 15 czerwca 1991

Osadzona w niedalekiej przyszłości detektywistyczna przygodówka należąca do popularnego cyklu „Tex Murphy”. Tym razem zostajemy wynajęci, aby odnaleźć zaginioną córkę bogatego szefa korporacji. Zabawa polega głównie na zbieraniu dowodów, przesłuchiwaniu świadków oraz rozwiązywaniu łamigłówek.

PC

Mean Streets
Mean Streets

Przygodowe 11 listopada 1989

Utrzymana w klimatach science-fiction detektywistyczna przygodówka będąca pierwszą odsłoną cyklu „Tex Murphy”. Zabawa polega głównie na przeszukiwaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu łamigłówek. Rozgrywkę uatrakcyjniają okazjonalne sekwencje zręcznościowe, podczas których pilotujemy latający samochód.

PC