Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS
Trials of Mana
Trials of Mana
Trials of Mana Game Box

Najciekawsze materiały do: Trials of Mana

Recenzja gry Trials of Mana – naiwna podróż w epokę 16-bitów
Recenzja gry Trials of Mana – naiwna podróż w epokę 16-bitów

recenzja gry24 kwietnia 2020

Światowa premiera 24 kwietnia 2020. Stworzenie remake'u dwudziestopięcioletniej gry to nie jest sprawa prosta. Square Enix postanowił jednak przywrócić współczesnym graczom serię Mana, tym razem serwując im tytuł, który wcześniej dostępny był jedynie w Japonii.

Trials of Mana zapowiedziane na 2020 rok, dziś premiera Collection of Mana
Trials of Mana zapowiedziane na 2020 rok, dziś premiera Collection of Mana

wiadomość11 czerwca 2019

Podczas Nintendo Direct zapowiedziano remake klasycznego jRPG Trials of Mana, który trafi do sprzedaży w 2020 roku. Od dziś na Nintendo Switch gracze kupią natomiast kolekcję wszystkich trzech części serii Mana, wydanych pierwotnie na konsolach Game Boy oraz SNES.

Najciekawsze gry na Switcha, na które czekamy w 2020 roku
Najciekawsze gry na Switcha, na które czekamy w 2020 roku

artykuł30 stycznia 2020

W 2020 roku Nintendo Switch doczeka się garści interesujących premier. Choć debiut sequela Breath of the Wild w najbliższych miesiącach nie jest jeszcze przesądzony, to dostaniemy choćby nowe Animal Crossing, Pokemony czy Deadly Premonition.

Switch
PS4
PC
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.04.2020 01:04
topyrz
topyrz
77
O_O
6.0

Premiera 24 kwietnia. Gdzieś w komentarzu mi śmignęło, że ludzie na ToM czekają, a jest już dostępne demo na Steam: https://store.steampowered.com/app/924980/Trials_of_Mana/ .

Ograłem. Proste zinfantylizowane (stylistyka, historia) JRPG z zachowaniem ducha oryginału. W odsłonę z 1995 roku nie grałem, ale z tego co widzę na gameplayach postarano się nie robić rewolucyjnego remake'u, tylko odświeżyć oryginał na miarę naszych czasów. Gierka śmiga na Unreal Engine.

Lekki humor. Znane archetypy postaci. Walka w czasie rzeczywistym z lekkim zręcznościowym zacięciem, ale bez przesady. Eksploracja przypomina tę z łatwiejszych platformówek 3D. Jest nawet możliwość skakania. Nie wygląda na to, że będzie grind czy inne niepotrzebne dłużyzny. Czuć ducha pierwszych Finali.

W mój gust nie trafia. Za słodko prawie w każdym względzie, za kolorowo, nic nowego. Gdybym miał iść w RPG tego typu prędzej po coś ciut bardziej dojrzałego bym sięgnął np. z serii Tales of, chociaż ta ma inne problemy, które nie pozwalają mi na w pełni komfortową zabawę.

Wygląda na projekt skrojony dla zagorzałych fanów oryginału lub dla ludzi szukających starej szkoły w nowej szacie, która się wyróżnia na tle obecnej mody.

Może w ramach relaksu bym kiedyś przeszedł, ale na pewno nie w poszukiwaniu czegoś odkrywczego.

post wyedytowany przez topyrz 2020-04-06 01:09:30
29.04.2020 19:44
oo44wo
odpowiedz
oo44wo
35
Konsul

Bardzo przyjemny jRPG/akcyjniak. Pod względem fabuły i bohaterów bardzo podstawowy, ale za to z niezwykle fajnym systemem walki i rozwoju postaci. A że każdą postacią gra się zupełnie inaczej, i każda ma 4 możliwe ścieżki pod względem buildu, to aż chce się do gry wracać.
To co mnie najbardziej pozytywnie zaskoczyło to ilość i różnorodność bossów oraz zwykłych przeciwników. Przejście gry zajęło mi ok. 20h, a w międzyczasie pokonałem z dobre parędziesiąt, w większości unikatowych bossów.

Natomiast trochę szkoda że SE nie odświeżyło paru przestarzałych rozwiązań w grze. Jak np. niezbyt interesującego systemu broni/pancerzy, oraz bardzo podstawowych zaleceń dla AI kompanów.