Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS
The End is Nigh Game Box

The End is Nigh

Gra Zręcznościowa Edmund McMillen

Data premiery gry: 12 lipca 2017

Dwuwymiarowa gra platformowa powstała dzięki współpracy dwóch niezależnych deweloperów: Tylera Glaiela (autora gry Closer) oraz Edmunda McMillena (twórcy The Binding of Isaac oraz Super Meat Boy). W grze The End is Nigh wcielamy się rolę dziwnego stworka imieniem Ash, będącego jedną z ostatnich istot, które "przetrwały" koniec świata. Podróżując przez ruiny cywilizacji, zamieszkane przez zmutowane, krwiożercze bestie, gromadzi on części ciał zmarłych ludzi celem stworzenia dla siebie przyjaciela. Produkcja jest klasyczną platformówką 2D, w której przedzieramy się przez pełne przeciwników plansze, zbieramy przedmioty i unikamy rozmaitych zagrożeń. Podczas eksploracji, w której pomaga nam zdolność przyklejania się do ścian, gromadzimy kartridże, z których każdy zapewnia nam dostęp do innej minigry. Całość oferuje sporo sekretów do odkrycia oraz kilka alternatywnych zakończeń i odznacza się wysokim poziomem trudności oraz sporą dawką czarnego humoru.

Więcej informacji o: The End is Nighzręcznościowe2Dminigryplatformówkipostapokalipsa .

The End is Nigh nowym projektem współtwórcy The Binding of Isaac i Super Meat Boy
The End is Nigh nowym projektem współtwórcy The Binding of Isaac i Super Meat Boy

wiadomość8 czerwca 2017

Edmund McMillen, współtwórca The Binding of Isaac i Super Meat Boy, poinformował, że jego następnym projektem będzie platformówka The End is Nigh. Produkcja trafi w przyszłym miesiącu na pecety, a w późniejszym terminie ukaże się wersja na Nintendo Switch.

Gry lipca 2017 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry lipca 2017 – najciekawsze premiery i konkurs

artykuł30 czerwca 2017

Jak zwykle lipiec nie sprzyja wydawaniu największych hitów. Czy zatem nie będzie w co grać? Niezupełnie. Epic Games wypuszcza Fortnite w wersji beta, Nintendo kontynuację Splatoona, zaś polski PlayWay nowego Car Mechanic Simulatora. A to nie wszystko.

PC
Switch

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
19.07.2017 02:47
dante1803
12
Legionista

Kolejna genialna gra od Edmunda. Facet jest niesamowity, Super Meat Boy i Isaac są w moim ścisłym topie i zanosi się, że The End is Nigh też tam dołączy. Myślę, że można ją nazwać duchowym spadkobiercą SMB, flow sterowania bardzo podobny.

Gra jest bardzo wymagająca, poziomy zaskakują nieraz niesamowitą inwencją, contentu jest masa, a cena bardzo przystępna. Dla fanów platformówek 2D pozycja obowiązkowa