Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS
Pikmin 3DS Game Box

Pikmin 3DS

Gra Zręcznościowa Nintendo

Produkcja tej gry została wstrzymana
i nie będzie kontynuowana.

Platformowa gra zręcznościowa z elementami logicznymi. Pikmin 3DS to pierwsza gra z serii, która trafiła na konsole Nintendo 3DS. Rozgrywka w tej odsłonie różni się mocno od poprzedniczek. Gracze wcielają się w niewielkiego kosmitę Olimara, który eksploruje nieznaną mu planetę. W tym trudnym zadaniu bohaterowi pomagają kolorowe Pikminy. Może on przywoływać je dzięki gwizdkowi, a następnie wydawać im proste rozkazy. Na drodze do skarbów poukrywanych w świecie gry stają różnorodni przeciwnicy oraz liczne przeszkody terenowe. Wszystkie przeciwności pokonujemy dzięki ww. Pikminom. Za pomocą rysika rzucamy stworki w kierunku zagubionego przedmiotu lub wroga. Pikminy występują w różnych kolorach i charakteryzują się innymi umiejętnościami. Żółte są odporne na elektryczność, a niebieskie potrafią pływać pod wodą. W czasie zabawy dysponujemy ograniczoną liczbą stworków, więc musimy rozsądnie wydawać im polecenia i reagować szybko na zmieniającą się sytuację. Pikimn 3DS oferuje kolorową oprawę graficzną, wykonaną w technice 2.5D.

Więcej informacji o: Pikmin 3DSzręcznościowe2.5Delementy logiczneplatformówki .

Zapowiedziano Pikmin 3DS
Zapowiedziano Pikmin 3DS

wiadomość1 września 2016

Podczas dzisiejszego Nintendo Direct zapowiedziano grę Pikmin 3DS. To pierwsza odsłona serii Pikmin, która zmierza na przenośną konsolę japońskiego koncernu. W przeciwieństwie do poprzedników, tytuł będzie jednak zręcznościową platformówką, w której wydajemy polecenia grupce niewielkich Pikminów.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz