Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Opinie i oceny gry The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories

To strona z ocenami gry The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories. Główna ocena gry to średnia ważona ocen użytkowników, recenzenta GRYOnline.pl oraz ekspertów, którymi są nasi redaktorzy. Ocena użytkowników to średnia not wystawionych przez naszych czytelników grze na konkretnej platformie. Jeżeli dany tytuł posiada w serwisie recenzję z oceną, to w tym miejscu znajduje się wystawiona przez nas nota i ewentualna rekomendacja. Jeżeli gra nie miała jeszcze premiery, użytkownicy mogą wyrazić swoje oczekiwania w stosunku do niej. Nie wpływają one na ocenę gry po premierze. Oceny i oczekiwania są wyrażane w skali 10-punktowej. Gra jest dostępna na platformach PC PS4 XONE Switch.

Jak oceniamy gry, oceny redakcji, ocen czytelników?

PC
PS4
XONE
Switch

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
01.02.2020 11:18
DalethTichy
DalethTichy
3
Legionista
7.5

Główny bohater "The Missing" cierpi fizycznie i psychicznie. Swery65 i White Owls akcentują to cierpienie nie tylko przez realistyczne oddanie reakcji ciała na maltretujące je wypadki, ale też przez zmuszenie gracza do oglądania tych reakcji do końca. W większości gier nawet jeżeli pokazana jest reakcja ciała na pułapkę, to gracz nie rejestruje jej, bo mobilizuje całą swą uwagę przed kolejnym przejściem feralnego fragmentu gry. W "The Missing" nie trzeba przechodzić jeszcze raz feralnego etapu (czasami nawet konieczne jest wpadnięcie w pułapkę), więc uwaga gracza pada na to jak ciało bohatera reaguje na przeszkodę - gracz widzi cierpienie.

W "The Missing" panuje oniryczny klimat, który, oprócz mechaniki, napędza ochotę do grania. Pozostałe elementy są raczej średnie - grafika, muzyka (szczególnie zawiodłem się na nijakim, bezpłciowym utworze zamykającym grę). Nie przypadł mi również do gustu sposób przedstawiania szczegółów z życia bohatera, który wybijał mnie z rytmu gry.

Największą zaletą "The Missing" jest mechanika wypadków, która współgra z fabułą i wzbogaca ją.