Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Opinie i oceny gry Celeste

To strona z ocenami gry Celeste. Główna ocena gry to średnia ważona ocen użytkowników, recenzenta GRYOnline.pl oraz ekspertów, którymi są nasi redaktorzy. Ocena użytkowników to średnia not wystawionych przez naszych czytelników grze na konkretnej platformie. Jeżeli dany tytuł posiada w serwisie recenzję z oceną, to w tym miejscu znajduje się wystawiona przez nas nota i ewentualna rekomendacja. Jeżeli gra nie miała jeszcze premiery, użytkownicy mogą wyrazić swoje oczekiwania w stosunku do niej. Nie wpływają one na ocenę gry po premierze. Oceny i oczekiwania są wyrażane w skali 10-punktowej. Gra jest dostępna na platformach PC PS4 XONE Switch.

Jak oceniamy gry, oceny redakcji, ocen czytelników?

PC
PS4
Switch
XONE

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
08.05.2018 13:33
1
radonix
107
Konsul
8.5

Rewelacyjny, acz niesamowicie trudny tytuł.
Ciekawe: już pół roku na rynku, a tu całkowity brak komentarzy.

09.05.2018 23:06
1
odpowiedz
oo44wo
18
Pretorianin

W swoim gatunku chyba najlepsze co się da znaleźć.
Gra ma ładny artstyle, zadziwiająco dobrą fabułę i bohaterów, świetny soundtrack, masę różnych lecz prostych do zrozumienia mechanik, świetny feeling sterowania, masę sekretów (zarówno w postaci "zwykłych" znajdziek, jak i bardziej unikalnych elementów). W dodatku jest dość długa (same A-sides zajęło 9h).
Poziom trudności jest dość wysoki, ale szybkie wznowienie rozgrywki i częste checkpointy powodują że raczej nigdy nie irytował. Natomiast jeśli ktoś poszukuje większych wyzwań, gra oferuje b-sides i masę bonusowych fragmentów. Gra pozwala także na włączenie assist mode, znacznie ułatwiającego rozgrywkę dla osób z np. gorszym refleksem.

Jeśli ktoś lubi platformówki 2D, to trzeba w to zagrać.

post wyedytowany przez oo44wo 2018-05-09 23:14:45
23.11.2018 16:25
odpowiedz
1 odpowiedź
Bromly
1
Centurion

Trudny to był River Ride na joysticku. Tak samo bieda grafika (teraz to się nazywa pixel art). Przejść Giana Sister na C+ bez możliwości zapisu to była sztuka.
I nie, gry na Atari, Commodore czy Spectrum nie były takie fajne jak teraz starym prykom się wydaje. Były takie na jakie możliwości pozwalał sprzęt.
Wtedy gralismy, bo nic lepszego nie było. Czy chcę w XXIw. ogrywać gry z XXw.?
Nie.

27.12.2018 05:00
TobiAlex
132
Legend

Chyba jeden z lepszych i prawdziwszych komentarzy na temat tego całego art style itp.! I zgadzam sie w 100% w tym, co napisałeś.

01.12.2018 16:22
👍
odpowiedz
zanonimizowany1058903
49
Generał

Świetna gra, pewnie nigdy bym o niej nie usłyszał gdyby nie nominacja do The Game Awards 2018, podobna trochę do They Bleed Pixel, tak zapamiętałem platformówki 2D z dawnych lat jednak to brzmi i wygląda zdecydowanie lepiej co jest dużym plusem.

15.01.2019 08:38
odpowiedz
2 odpowiedzi
alistair80
48
Chorąży

Ja dodam do wypowiedzi Bromly'ego, że stare gry, jak Giana Sisters na C64 miały lepszą grafikę niż Celeste. Nie oceniam gry samej w sobie, bo nie grałem, ale grafiką mnie odrzuca. I wcale nie dlatego, że muszę grać w super realistyczne graficznie gry, ale dlatego, że Celeste jest zwyczajnie brzydka. Jeśli komuś się podoba, to OK, dla mnie to jest brzydkie i tyle. Nie wiem na ile reprezentatywny jest podany przeze mnie obrazek, czy faktycznie jest z oryginalnej Giany Sisters, ale jeśli tak, to wystarczy porównać grafikę. Może kiedyś gry wyglądały tak brzydko jak Celeste, ale nawet biorąc poprawkę na wiek, to mam spore wątpliwości czy naprawdę tak źle:

16.01.2019 23:47
radonix
107
Konsul

Idąc Twoim tokiem rozumowania: jakby wszystko wydawało się takie proste, to Pablo Picasso kariery by nie zrobił. ;-D
Polecam zagrać w ''Celeste'' (albo jeszcze lepiej: odwiedź kanał Staszka Igraszkowskiego na YouTube i pooglądaj sobie zachwyt ludzi nad całą serią)

18.01.2019 17:33
alistair80
48
Chorąży

Po pierwsze napisałem, że jak komuś się podoba, to OK. Mi nie musi. Po drugie nigdy nie twierdziłem, że obrazy Picassa mi się podobają. Mój tok rozumowania, to mój tok rozumowania, Ty masz swój, którego Ci nie bronię. Będę trzymał się swojego.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze