Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Universal Int. Studios

Firma producent wydawca


Universal Int. Studios : wyprodukowane gry

The Hulk

The Hulk

Disruptor

Disruptor

The Tale of Despereaux

The Tale of Despereaux

Wydawcy gier Universal Int. Studios

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Universal Int. Studios :


Atari / Infogrames

Activision Blizzard

Wyprodukowane gry

Wydane gry

Disruptor1996

Wiadomości dotyczące Universal Int. Studios


Atari ratuje myszy

Hed, 4 grudnia 2008, 12:01

Firma Atari poinformowała o przejęciu projektu The Tale of Despereaux, bazującego na tegorocznym filmie pod tym samym tytułem (premiera w Polsce dopiero w przyszłym roku). Wcześniej grą zajmowała się ekipa Brash Entertainment, która miała specjalizować się w produkcjach opartych właśnie na licencjach filmowych. Niestety, całe przedsięwzięcie nie wypaliło i większość planów została anulowana.

Powstanie wirtualna wersja The Tale of Despereaux

ult, 11 lipca 2008, 11:37

Po raz kolejny producenci połakomili się na animowane filmy wytwórni Universal Pictures. Tym razem firma Brash Entertainment postanowiła przenieść w wirtualny świat historię opowiedzianą w The Tale of Despereaux.

Koncern Vivendi Universal wykupił studio Radical Entertainment

Krystian Smoszna, 24 marca 2005, 09:29

Towarzystwo wzajemnej adoracji składające się z firm Vivendi Universal oraz Radical Entertainment, postanowiło zawrzeć akt małżeński. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że zlokalizowane w Vancouver studio od dawna produkuje gry dla medialnego molocha. Wykupienie producenta takich gier jak The Simpsons: Hit & Run czy The Hulk, to czysta formalność.

Hulk Smash już w lecie bieżącego roku

Krystian Smoszna, 2 marca 2005, 08:01

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy Was o nowej grze z Hulkiem w roli głównej, nad którą pracował zespół Radical Games. Rzeczona produkcja miała nazywać się Ultimate Destruction, co dobrze odzwierciedlało istotę zabawy: totalną dewastację wszystkiego, co zielone monstrum napotykało na swojej drodze.

Inwazja gier opartych na przygodach komiksowych bohaterów

Kull, 7 stycznia 2005, 12:47

Serwis ign.com opublikował artykuł podsumowujący wzmianki na temat nadchodzących gier, których fabuła opowie przygody bohaterów najpopularniejszych serii komiksów. Zestawienie obejmuje produkcje z planem wydawniczym w okresie 2005-2007.

Wielomilionowa sprzedaż gier Radical Entertainment

Łosiu, 20 grudnia 2004, 12:30

Kanadyjski zespół developerski Radical Entertainment uaktualnił swoją stronę internetową o trzy banery, na których z dumą oznajmia światu, iż przygotowane przez niego gry: The Simpsons Hit & Run (PC), The Simpsons Road Rage (PS2, Xbox, GCN) oraz The Hulk (PC, PS2, Xbox, GCN), sprzedały się na całym świecie łącznie w ponad ośmiu milionach egzemplarzy.

Vivendi Universal oficjalnie zapowiada The Incredible Hulk

Krystian Smoszna, 17 grudnia 2004, 09:47

Koncern Vivendi Universal Games ogłosił oficjalnie to, o czym już od dawna wiadomo: trwają prace nad The Incredible Hulk. Podobnie jak w przypadku poprzedniego programu z zielonym półgłówkiem w roli głównej, będzie to gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, której przygotowaniem obarczono studio Radical Games.

Vivendi i Radical razem

Syriusz, 11 lutego 2004, 16:10

Korporacja Vivendi Universal Games podpisała kilkuletnią ekskluzywną umowę z zespołem Radical Entertainment, na mocy, której ta pierwsza stanie się producentem sześciu nowych tytułów, dedykowanych kilku platformom. Nie jest to pierwsza umowa wymienionych firm. Dzięki ich wcześniejszej współpracy na rynek trafiły takie tytuły, jak The Simpsons: Hit & Run oraz The Hulk.

The Hulk - odkryj sekrety gry przy pomocy wybranych scen z filmu!

eLKaeR, 28 czerwca 2003, 12:12

Już za trzy tygodnie powinna rozpocząć się w naszym kraju dystrybucja trójwymiarowej gry akcji o nazwie The Hulk. Równolegle na ekrany polskich kin trafi film fantastycznonaukowy pod tym samym tytułem. Przedstawiciele wytwórni Universal Pictures potwierdzili, że obraz ów zawiera szereg specjalnych kodów, które odblokowują ukryte opcje w cyfrowej edycji przygód zielonego tytana.

Niesamowity Hulk zaatakuje na początku czerwca

ComCo, 12 kwietnia 2003, 15:24

Korporacja Vivendi Universal Games, zapewne w trosce o komfort psychiczny swoich fanów, poinformowała, iż produkcja o nazwie The Hulk trafi do zachodnich sklepów już 3 czerwca tego roku. Jak sama nazwa wskazuje, w pełnej wersji rzeczonej gry przyjdzie nam się wcielić w postać genialnego naukowca: Bruce'a Bannera oraz jego alter-ego – zielonoskórego twardziela - Hulka.

Zielonoskóry twardziel + inteligenty naukowiec = The Hulk

ComCo, 1 marca 2003, 13:10

Zespół Radical Entertainment poinformował o przygotowywaniu gry The Hulk, w której wcielimy się w postać tego, jakże popularnego, komiksowego herosa. Naszym zadaniem będzie powstrzymanie okrutnego Leadera pragnącego stworzyć armię super żołnierzy, używając do tego energii Hulka. Do spisku dołączy również profesor Crawford - dobry przyjaciel Bruce'a Bannera (i jego alter-ego Hulka), który pod pretekstem pomocy dla swojego kompana, wykradnie jego moc.