Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Alkimia Interactive / THQ Nordic Barcelona Studio

Firma producent

Hiszpańskie studio deweloperskie, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w grudniu 2019 roku. Zespół początkowo funkcjonował jako THQ Nordic Barcelona Studio, jednak w marcu 2021 roku został oficjalnie przemianowany na Alkimia Interactive. Ekipa otrzymała od wydawcy zadanie tworzenia RPG-ów i przygodowych gier akcji, a jej debiutanckim projektem był Gothic Remake, tworzony z myślą o komputerach osobistych i konsolach dziewiątej generacji.

Historia

O tym, że firma THQ Nordic utworzyła nowe studio deweloperskie, noszące wówczas miano THQ Nordic Barcelona Studio, dowiedzieliśmy się w grudniu 2019 roku. Wówczas to wydawniczy gigant zapowiedział, że rozważa opracowanie pełnoprawnego remake'u pierwszej odsłony kultowego cyklu Gothic. Opisywana ekipa zajęła się przygotowaniem grywalnego prototypu, który następnie oddano w ręce graczy. Ci, którzy mieli okazję go sprawdzić, mogli wziąć udział w ankiecie i wypowiedzieć się na temat tego, jak ich zdaniem powinien wyglądać ewentualny remake tej produkcji, a także czy w ogóle powinien on powstać.

W lutym 2020 roku THQ Nordic oficjalnie potwierdziło, że Gothic Remake powstanie i trafi na komputery osobiste, PlayStation 5 oraz Xboksy Series X/S. Po tym ogłoszeniu wydawca oraz deweloperzy nabrali wody w usta. Cisza trwała aż do marca 2021 roku, kiedy to dowiedzieliśmy się, że THQ Nordic Barcelona Studio zostało przemianowane na Alkimia Interactive, a remake Gothica będzie bardziej wierny oryginałowi niż jego prototyp (z jego karty na platformie Steam wynikało między innymi, że produkcja otrzyma system walki bazujący na tym z pierwowzoru).


Alkimia Interactive / THQ Nordic Barcelona Studio: wyprodukowane gry

Gothic Remake (PS5)

Gothic Remake (PS5)

Gothic Remake (XSX)

Gothic Remake (XSX)

Gothic Remake (PC)

Gothic Remake (PC)

Gry w produkcji i planach

Gothic Remake PC, PS5, XSX2024

Wydawcy gier Alkimia Interactive / THQ Nordic Barcelona Studio

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Alkimia Interactive / THQ Nordic Barcelona Studio:


THQ Nordic / Nordic Games