Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

V1 Interactive

Firma producent

V1 Interactive było niezależnym studiem deweloperskim z siedzibą w Redmond, w amerykańskim stanie Waszyngton. Zespół, na którego czele stał Marcus Lehto, stworzył hybrydę futurystycznego FPS-a i gry taktycznej zatytułowaną Disintegration. Produkcja nie odniosła sukcesu artystycznego ani komercyjnego, przez co w marcu 2021 roku podjęto decyzję o zamknięciu firmy.

Historia

Studio V1 Interactive rozpoczęło działalność w 2014 roku. Firma została założona przez branżowych weteranów, którzy wcześniej pracowali między innymi nad seriami Halo oraz SOCOM. Na jej czele stanął Marcus Lehto, czyli były dyrektor kreatywny w studiu Bungie. O jej debiutanckim projekcie gracze usłyszeli w grudniu 2017 roku, kiedy to firma Take-Two Interactive ogłosiła, że pod marką Private Division będzie wydawać wybrane produkcje niezależne. Na ich liście znalazło się między innymi enigmatyczne jeszcze dzieło opisywanego studia.

Pierwsze konkretne informacje na temat Disintegration, bo takim mianem ochrzczono ową produkcję, ujrzały światło dzienne w połowie 2019 roku. Wówczas dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć do czynienia z futurystycznym FPS-em wzbogaconym o elementy taktyczne, który zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a jego premiera jest planowana na 2020 rok.

Disintegration zadebiutowało w czerwcu 2020 roku. Tytuł spotkał się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów; w serwisie Metacritic średnie ocen oscylowały wokół 60% (wersja na PlayStation 4 doczekała się średnich not na poziomie 47%). Po premierze tej produkcji jej autorzy opublikowali jedynie kilka łatek. Ostatni patch został udostępniony w listopadzie 2020 roku, po czym twórcy nabrali wody w usta.

Jak okazało się w marcu 2021 roku, owa cisza poprzedziła smutną wiadomość o zakończeniu działalności przez V1 Interactive. W oficjalnym komunikacie Marcus Lehto podziękował swoim pracownikom oraz społeczności, która zgromadziła się wokół debiutanckiego i niestety ostatniego dzieła studia.


Wydawcy gier V1 Interactive

Wydawcy gier wyprodukowanych przez V1 Interactive:


Private Division

Wyprodukowane gry