Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Little Nightmares (PC)

Little Nightmares: Secrets of The Maw
Little Nightmares: Secrets of The Maw

dodatek do gry7 lipca 2017

Dodatek do wydanej wiosną 2017 roku gry platformowej Little Nightmares autorstwa ekipy Tarsier Studios. Rozszerzenie zatytułowane Secrets of the Maw podzielone zostało na trzy epizody, w których śledzimy losy zupełnie nowego bohatera – chłopca zwanego The Runaway Kid, który stara się wydostać z podwodnego ośrodka o nazwie Paszcza (The Maw). W trakcie zabawy odkrywamy mroczne sekrety tej lokacji i poznajemy odpowiedzi na szereg pytań, które pozostały po przygodach Six znanych z gry podstawowej. Losy obu bohaterów kilkukrotnie się krzyżują, co pozwala postawić wędrówkę dziewczynki w nieco innym świetle. Pod względem mechaniki Secrets of the Maw nie wnosi większych zmian, tak więc mamy ponownie do czynienia z mroczną platformówką 2.5D, w której zabawa koncentruje się przede wszystkim na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek i unikaniu zwracania na siebie uwagi groteskowych przeciwników. W kolejnych epizodach dodatku przemierzamy trzy niedostępne wcześniej lokacje, m.in. maszynownię i zalany wodą dolny pokład.

The Residence

cena: 14,49 zł

DLC22 lutego 2018

Trzeci rozdział The Secrets of the Maw, w którym Dzieciak trafia do rezydencji Pani. Celem jest ucieczka z luksusowego domu strachów. Uzbrojeni wyłącznie w latarkę musimy odeprzeć koszmarne iluzje i uniknąć pułapek rozstawionych w bibliotece.

The Hideaway

cena: 14,49 zł

DLC9 listopada 2017

Drugi rozdział The Secrets of the Maw, w którym Zbiegły Dzieciak trafia do maszynowni Paszczy — ciemnego i brudnego miejsca zamieszkanego przez Nomy. Celem jest odnalezienie i ocalenie tych dziwnych stworzeń, a także odkrycie stojących za nimi sekretów.

Upside-down Teapot

cena: 3,99 zł

DLC1 września 2017

Nakrycie głowy w kształcie czajnika do herbaty.

The Depths

cena: 14,49 zł

DLC7 lipca 2017

Pierwszy rozdział The Secrets of the Maw, w którym Zbiegły Dzieciak wpada do Głębin Paszczy. Bohater nie zdaje sobie sprawy, że to ponure miejsce jest domeną opuszczonej, pełnej gniewu Babci, która nie zamierza nikomu pozwolić odejść. Walcząc o przetrwanie, Dzieciak musi skakać po unoszącym się wokół gruzie, by nie dać się wciągnąć zdradzieckim wodom, oraz znaleźć sposób na utorowanie sobie drogi.

Scarecrow Sack

cena: 3,99 zł

DLC7 czerwca 2017

Nakrycie głowy, dzięki któremu nie widzimy paskudnych potworów.