Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Battlefield 4 (PC)

Dodatki do Battlefield 4

Battlefield 4: Ostateczna rozgrywka
Battlefield 4: Ostateczna rozgrywka

dodatek do gry2 grudnia 2014

Ostatnie z pięciu rozszerzeń do gry Battlefield 4 – kolejnej odsłony bestsellerowej serii strzelanin firmy Electronic Arts. Jego motywem przewodnim są prowadzone przez rosyjskich naukowców eksperymenty militarne, których celem jest wprowadzenie na pole bitwy najnowocześniejszych technologii, które potrafią zmienić tok niejednej wojny. Główną atrakcją dodatku są tradycyjnie nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej, tym razem umiejscowione w głębi Rosji. Operation Whiteout, Hammerhead, Giants of Karelia oraz Hangar 21 pozwolą graczom rywalizować na niedostępnych wcześniej terenach – od zakopanych w śniegu gór i lasów, aż do podziemnych kompleksów badawczych. Zgodnie z tematyką rozszerzenia, do dyspozycji graczy oddano także nowe, futurystyczne uzbrojenie przypominające pamiętny Battlefield 2142, w tym m.in. karabin elektromagnetyczny oraz unoszący się nad ziemią hover tank.

Battlefield 4: Zęby smoka
Battlefield 4: Zęby smoka

dodatek do gry29 lipca 2014

Czwarte rozszerzenie do bestsellerowej strzelaniny FPS studia EA DICE, Battlefield 4. Zgodnie z tradycją oferuje ono przede wszystkim nową zawartość przeznaczoną do rozgrywki w trybie multiplayer. Akcja dodatku przenosi nas na zatłoczone uliczki miast regionu Azji i Pacyfiku, pozwalając graczom wziąć udział w miejskiej wojnie totalnej na czterech zupełnie nowych mapach: Park Lumphini, Targ Pereł, Propaganda i Zatopiony Smok. Autorzy oddali do naszej dyspozycji nowy tryb Sprzężenie, w którym, by pokonać wroga, musimy przejmować i łączyć ze sobą sąsiadujące punkty kontrolne. Podczas rozgrywki odblokować możemy kolejny z gadżetów – kuloodporną tarczę balistyczną, zaś na polu walki zdobyć zdalnie sterowany, ciężki, bezzałogowy pojazd R.A.W.R. Zestaw nowości uzupełnia pięć nowych broni niedostępnych w grze podstawowej, oraz 10 kolejnych zadań do wykonania.

Battlefield 4: Wojna na Morzu
Battlefield 4: Wojna na Morzu

dodatek do gry15 kwietnia 2014

Trzeci dodatek DLC do gry Battlefield 4 studia EA DICE. Zgodnie z tytułem koncentruje się on na starciach toczonych na otwartym morzu, przenosząc znane z podstawowej wersji gry zmagania na jeszcze wyższy poziom. Do naszej dyspozycji oddano cztery zupełnie nowe mapy, zlokalizowane na wodach Morza Południowochińskiego. Zagubione Wyspy, Bitwa o Spratly, Łamacz Fal i Operacja Moździerz pozwolą graczom na wieloosobową rywalizację pośród doków, rybackich wiosek i skalistych wysepek Azji. W walce pomoże nam zupełnie nowy pojazd amfibijny – pozwalający na poruszanie się zarówno po lądzie, jak i na wodzie, dwa nowe gadżety (granatnik oraz miny przeciwlotnicze) i pięć nowych broni, niedostępnych w grze macierzystej. Autorzy przygotowali także nowy tryb rozgrywki, wzorowany na klasycznym trybie Tytana z gry Battlefield 2142. Polega on na rywalizacji dwóch drużyn, z których jedna broni atomowego lotniskowca przed wysadzeniem, zaś druga stara się odnaleźć i zdetonować jego reaktor.

Battlefield 4: Drugie uderzenie
Battlefield 4: Drugie uderzenie

dodatek do gry4 marca 2014

Drugi z przygotowanych do gry Battlefield 4 dodatków DLC, rozszerzających możliwości rozgrywki wieloosobowej. Niesie on ze sobą tradycyjnie 4 nowe mapy – tym razem jednak nie są to zupełnie nowe lokacje, lecz przygotowane na nowo mapy znane z Battlefield 3. Operacja Metro, Kaspijska Granica, Operacja Ognista Burza i Zatoka Omańska w swych odświeżonych wersjach, oferują przede wszystkim nieco lepszą grafikę oraz większy stopień destrukcji, możliwy do uzyskania dzięki silnikowi Frostbite 3. Wraz z rozszerzeniem otrzymujemy także nowy tryb zabawy, Capture the Flag. Listę atrakcji uzupełnia 10 zupełnie nowych wyzwań, 5 broni przygotowanych na nowo z myślą o Battlefield 4 oraz znany z poprzedniej odsłony gry pojazd Dune Buggy. W Second Assault twórcy z EA DICE umiejętnie połączyli garść atrakcyjnych nowości z elementami doskonale znanymi fanom serii.

Battlefield 4: Chińska nawałnica
Battlefield 4: Chińska nawałnica

dodatek do gry17 grudnia 2013

Pierwsze z planowanych rozszerzeń do gry Battlefield 4 – flagowej serii strzelanin FPS koncernu Electronic Arts. Dedykowane jest ono przede wszystkim entuzjastom rozgrywki wieloosobowej i niesie ze sobą pakiet czterech zupełnie nowych map, ulokowanych na terenie egzotycznego Wschodu: Jedwabny Szlak, Pasmo Ałtaju, Szczyty Guilin oraz Smocza Przełęcz. Dodatek wprowadza także nowy tryb Bitwy Powietrznej, w którym dwie drużyny graczy walczą ze sobą o kontrolę nad podniebną przestrzenią. W grze nie mogło zabraknąć także zestawu zupełnie nowych broni, akcesoriów oraz pojazdów. Wśród nich otrzymujemy szybki i zwrotny motocykl crossowy oraz nowy samolot bombowy, pozwalający siać zniszczenie z powietrza. Zgodnie z tradycją, zapoczątkowaną w poprzedniej odsłonie Battlefield, uprzywilejowani są wszyscy użytkownicy Premium, którzy, prócz zapowiadanych 12 pakietów bojowych, zarówno ten, jak i przyszłe dodatki otrzymują nieco wcześniej niż pozostali gracze.

DLC do Battlefield 4

Klasyczne Operacje

cena: za darmo

DLC15 grudnia 2015

Dodatek wprowadza do gry nową mapę - odświeżoną wersję lokacji Dragon Valley, znanej z gry Battlefield 2. Większość wprowadzonych zmian wiąże się z aspektem wizualnym (m.in. dynamiczna warstwa chmur, większy zasięg wzroku).

Operacje Społecznościowe

cena: za darmo

DLC27 października 2015

Pakiet wprowadza do gry mapę Operacja Wirus, stworzoną w ścisłej współpracy ze społecznością graczy w ramach inicjatywy Mapy Społecznościowej. Lokacja przeznaczona jest do zmagań piechoty, robiącej użytek z szybkich i zwinnych maszyn (np. łodzie RHIB, quady, lekkie wozy opancerzone).

Nocne Operacje

cena: za darmo

DLC1 września 2015

Dodatek wprowadza nową mapę do rozgrywek wieloosobowych o nazwie Fabryka 311: Nocna Zmiana. Gracze toczą na niej boje pod osłoną nocy, robiąc użytek m.in. z optyki nokto- i termowizyjnej, flar i latarek.